środa, 8 lutego 2023
Nowość Purple Book

Życie Inez Tarasiewicz zrobiło zwrot o sto osiemdziesiąt stopni, gdy zjeżdżając z ronda nie zauważyła czarnej limuzyny jadącej z prawej strony. Ogłuszyły ją najpierw huk gniecionej karoserii, a potem obelgi właściciela samochodu, który był równie atrakcyjny, co wulgarny. „Bogaty cham i prostak” – pomyślała. Los chyba zakpił z niej, bo Filip Wolny wkrótce znów stanie na jej drodze. Do tego od samego początku pojawi się miedzy nimi erotyczne napięcie, które obojgu trudno będzie zignorować.

 Jak jeździsz, kurwa?! – odezwał się.

A Inez zamurowało. Atakowana zawsze czuła bezradność. Wybałuszyła więc tylko oczy i modliła się, żeby się nie rozpłakać.

– Obcas ci się w sprzęgle zawieruszył, że zamiast zwolnić, przypieprzyłaś we mnie? – ciągnął. – Wiesz, ile będzie kosztować naprawa? No ja pierdolę, całe drzwi do wymiany! Plus lakierowanie. Kobieto, czy ty wiesz, że felgi do porsche Panamera kosztują kilkadziesiąt tysięcy? – Mężczyzna nie krył zdenerwowania.
– Ja… Ja…
– Ja… Ja…
– Jesteśmy w Polsce, więc mów po polsku! – warknął. – Dzwonię na policję, należy ci się mandat.

Wiedziała, że facet ma rację. Tak, popełniła poważny błąd. Ale mandat w wysokości kilkuset złotych był ostatnią rzeczą, jakiej teraz potrzebowała. Dopiero co zrezygnowała z pracy ekspedientki w sklepie z okularami, w nadziei że wreszcie zostanie dziennikarką, a tu nieplanowany wydatek!

Sytuacja bardzo ją zestresowała, ale jeszcze bardziej zestresował ją facet, tak zabójczo przystojny i tak cholernie nerwowy. Inez zrobiło się naprawdę głupio. Było widać, że auto jest droższe od wynajmowanej przez nią kawalerki w centrum Warszawy, a gość dobrze sytuowany. Wysoki, dobrze zbudowany, ewidentnie chodzi na siłownię, pomyślała. Jednak cały urok odbierały mu chamskie zachowanie i furia, która biła z jego oczu.

Inez zawsze chciała być jak Carrie Bradshaw z serialu „Seks w wielkim mieście” – mieć szafę pełną markowych butów, świetną pracę i przystojnego faceta. Zamiast tego jeździła rozklekotanym starym autem, wynajmowała małe mieszkanie z jedyną przyjaciółką, którą miała, i chwilowo była bezrobotna. Jej marzeniem była praca w mediach. Chciała zostać znaną dziennikarką przeprowadzającą wywiady z gwiazdami. Miała otwarty umysł, determinację i lekkie pióro. Brakowało jej tylko doświadczenia, ale uczyła się szybko. Wierzyła, że jej się uda. I właśnie tego dnia, gdy spowodowała wypadek, umówiona była na rozmowę o pracę w poczytnym wydawnictwie. Ta praca miała odmienić jej życie. Tylko czy o takiej właśnie zmianie marzyła? Bo arogancki właściciel porsche okazał się jej potencjalnym… szefem. Ale z Inez, córką rybaka marzącą o karierze w Warszawie lepiej nie zadzierać…

– Filip Wolny – przedstawił się. (…)

– Małgosia poprosiła mnie, żebym panią przyjął. Szczerze? Wcale nie mam na to ochoty. Jest pani pyskata, zadziorna, a nie takich pracowników szukam.

– Domyślam się – odparła Inez z przekąsem, zaskoczona, że wymknęły się jej z ust takie słowa. Myślała, oczywiście, o seksownej sekretarce, którą podejrzewała o romans z przystojnym szefem.

– Słucham? Czy chce mi pani coś powiedzieć? I czy zawsze bywa pani taka bezczelna?

– Nie, nie, przepraszam! To nie tak.

– Nie będę pani przetrzymywał ani przepytywał. Proszę trzymać się ustaleń z Małgosią. To wszystko – oznajmił Filip.

Tyle że wcale nie chciał wyrzucać tej dziewczyny z gabinetu. Miał szczęście, że nie zauważyła, z jakim zachwytem patrzy na jej nogi. Że na jego spodniach pojawiła się wypukłość. Już dawno żadna kobieta tak na niego nie podziałała. Ta tutaj była zadziorna, seksowna i sądząc po ocenie Małgosi, także uzdolniona. Szukał takiej od dawna, jednak nie wiedzieć czemu był wobec niej chamski. Tak naprawdę wcale nie wściekał się o samochód, o uszkodzenie; w końcu auto było z najmu długoterminowego. Chyba był zły na samego siebie, że zamiast z nią spokojnie porozmawiać po stłuczce, zachował się jak dupek i na nią naskoczył.

Niestety, właśnie taką opinię miał w branży. Nie był lubiany. Chłodny, konkretny, stronił od towarzystwa i imprez. Nie było szans na załatwienie z nim czegokolwiek po znajomości. Widywano go z różnymi kobietami, ale z żadną nie był długo. Wzbudzał strach i podziw zarazem. Był przystojny, ale bardzo zdystansowany. A jego cięte złośliwe riposty sprawiały, że większość zainteresowanych szybko się wycofywała.

Uchodził za łamacza serc i rekina biznesu.

 

Inez okazała się świetna w tym co robi. Przyciągała uwagę. Ale gdy na Instagram trafiło wspólne zdjęcie jej i znanego piłkarza Maksa, z którym przeprowadzała wywiad, Filip wpadł w szał. Dziewczyna nie miała pojęcia, że mężczyzn podzieliła stara historia, w której pojawiła się i kobieta, i przemoc, a ona sama może znaleźć się w niebezpieczeństwie.

Edyta Folwarska autorka zmysłowych hitów “Wszyscy moi mężczyźni”, “Zbiór miłości niechcianych” oraz “Pokusa”, która została zekranizowana, a także współautorka serii Pink Book. Jest dziennikarką i prezenterką telewizji Polsat, w której prowadzi program „Disco polo 25 lat później”, jest również prezenterką popularnej stacji muzycznej POLO TV. Od 15 lat związana z polskim show businessem, ma na swoim koncie również debiut aktorski – zagrała kilka epizodów w filmach Patryka Vegi. Karierę rozpoczęła od pracy w Super Expressie, gdzie przeprowadzała wywiady  z polskimi i zagranicznymi gwiazdami, m.in. aktorami serialu “Hell on Wheels”, w którym zagrał znany z “Pamiętników Wampirów” Paul Wesley (były partner Britney Spears). Marzy o zrobieniu wywiadów z Jasonem Stathamem i Hugh Jackmanem.

Informacje wydawnicze

ISBN:                          978-83-8310-414-0
Cena:                         39,90 zł
Ilość stron:               192
Oprawa:                   twarda
Format:                     120 mm x 202 mm
Seria:                         Pink Book
Premiera:                 08.02.2023

materiał promocyjny
Autor: Purple Book