Niedziela, 22 stycznia 2006
Opis z publikacji Łukasza Gołębiewskiego pt. "Rynek książki w Polsce. Edycja 2005"
Polmap Sp. z o.o. 61 - 896 Poznań, ul. Towarowa 39/43 tel./fax (061) 851 72 41, 851 68 71 do 74 http://www.polmap.com.pl, e-mail biuro@polmap.com.pl Polmap przechodził w ostatnich latach zmiany właścicielskie, od lutego 2003 roku jest własnością Wkry (czyli pośrednio WSiP). W 2004 roku hurtownia zrealizowała obrót w wysokości 13,56 mln zł (wzrost o 30,9 proc. w stosunku do roku 2003) i zakończyła rok niewielką stratą netto – 43 tys. zł. Kapitały własne na koniec 2004 roku wynosiły 192 tys. zł. Polmap powstał we wrześniu 1990 roku, jego twórcą jest Mirosław Foć, który obecnie ma 25 proc. udziałów, resztę posiada Wkra. Od początku istnienia spółka działa jako hurtownia stacjonarna. Początkowo specjalizowała się w publikacjach kartograficznych. Mirosław Foć od połowy lat 70. pracował w Domu Książki w Poznaniu, najpierw w dziale inwentaryzacji i kontroli, później był kierownikiem działu handlowego. W styczniu 1990 roku zmienił pracę, we wrześniu uruchomił hurtownię. Od początku działałem jako Polmap, specjalizując się w kartografii. Oczywiście, to był zupełnie inny rynek. W ciągu jednego roku planu Poznania wydanego przez PPWK sprzedałem 60 tys. egz. Dziś nie sprzedam nawet 6 tys. egz. Potem powoli zacząłem wchodzić w książki – w przewodniki Pascala, słowniki Wiedzy Powszechnej. Sprzedaż zaczęła się rozwijać, kiedy zostałem przedstawicielem wydawnictwa kartograficznego Geocenter na Wielkopolskę. Wtedy też chętnie u mnie kupowały stacje benzynowe, sprzedawałem do Shella, świetna współpraca miała miejsce z urzędem miasta, przecież wojewoda Łęcki pisał przewodniki. Intensywnie współpracowałem z WZKartem, sprzedając te ich słynne już „setki”, prawdziwe mapy sztabowe. Samego „Poznania” sprzedałem 90 tys. egz. – mówi Mirosław Foć. Od połowy lat 90. w ofercie Polmapu …
Wyświetlono 25% materiału - 261 słów. Całość materiału zawiera 1044 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się