Piątek, 22 maja 2020
Rusza akcja charytatywna "Nadzieja"

22 maja rusza akcja charytatywna “Nadzieja” z udziałem polskich pisarzy, reporterów i poetów, w ramach której ukaże się książka “Nadzieja”. Cały dochód z jej sprzedaży zostanie przeznaczony na wsparcie ośrodków pomocy dla seniorów – w trakcie pandemii oraz po jej zakończeniu.

Na tom składa się czterdzieści tekstów (opowiadań, reportaży, wierszy oraz jeden komiks), które napisali: Olga Tokarczuk, Hanna Krall, Wiesław Myśliwski,  Ewa Lipska, Urszula Kozioł, Andrzej Stasiuk, Mariusz Szczygieł, Magdalena Grzebałkowska, Joanna Bator i Przemysław Truściński Trust, Jacek Dehnel, Wojciech Chmielarz, Małgorzata Rejmer, Sylwia Chutnik, Grażyna Plebanek, Ignacy Karpowicz, Mikołaj Grynberg, Łukasz Orbitowski, Ziemowit Szczerek, Magdalena Parys, Dominika Słowik, Katarzyna Boni, Jerzy Sosnowski, Julia Fiedorczuk, Filip Springer, Małgorzata Lebda, Krzysztof Varga, Natalia Fiedorczuk-Cieślak, Joanna Gierak-Onoszko, Paweł Piotr Reszka, Jarosław Mikołajewski, Aleksandra Zielińska, Waldemar Bawołek, Ilona Wiśniewska, Grzegorz Uzdański, Paweł Sajewicz, Agata Romaniuk, Jacek Napiórkowski, Grzegorz Bogdał,  Andrzej Muszyński, Juliusz Strachota.

Partnerami akcji są Rzecznik Praw Obywatelskich, Fundacja Agory oraz Empik.

Książka „Nadzieja” w wydaniu papierowym ukaże się 8 lipca, a w formie e-booka 23 czerwca. Wydawcą jest Agora. Książka-cegiełka we wszystkich kanałach sprzedaży kosztuje 50 zł.

„Nadzieja” powstaje całkowicie społecznie. Wszystkie zaangażowane w powstanie akcji i książki osoby pracują charytatywnie począwszy od autorów i redaktorów po korektorów, grafików, drukarzy, koordynatorów i promotorów akcji, a także dystrybutorów książki.

Okładkę bez wynagrodzenia zaprojektował Łukasz Piskorek/Fajne Chłopaki.

„Nadzieja” będzie dostępna w wersji papierowej na empik.com/nadzieja oraz na kulturalnysklep.pl/nadzieja

– jako e-book na publio.pl/nadzieja

Cały dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na pomoc najbardziej potrzebującym ośrodkom pomocowym dla seniorów. Pomoc będzie kontynuowana również po zakończeniu pandemii. Wyboru placówek dokona Fundacja Agory we współpracy z Biurem Rzecznika Praw Obywatelskich – partnerem i patronem akcji.

“Akcja charytatywna ‘Nadzieja’ narodziła się z potrzeby serca. Z niepewności, niepokoju, współodczuwania, potrzeby niesienia wsparcia i realnej pomocy. Z uświadomienia sobie, że pandemia jest czasem próby dla naszego człowieczeństwa i umiejętności bycia razem ale też bycia dla siebie – w rodzinach, w pracy, w sąsiedztwie, w Polsce” – czytamy w komunikacie.

“Chcemy pomóc tym, których pandemia dotyka najmocniej – osobom starszym znajdującym się w grupie największego ryzyka zakażenia i najcięższego przebiegu Covid-19 – mieszkańcom i pacjentom ośrodków pomocy społecznej i hospicjów, również prowadzonym przez organizacje społeczne, dziś często pozbawionych wystarczającego wsparcia ze strony państwa, borykających się z brakiem personelu, sprzętu, maseczek czy kombinezonów” – informują organizatorzy akcji.

Fanpage akcji na Facebooku: https://www.facebook.com/nadziejaakcjacharytatywna

 

 

Podaj dalej
Autor: ET