środa, 25 maja 2022
Sonia Draga o polskim rynku książki

Od 2 do 7 czerwca odbywać się będą Międzynarodowe Targi Książki w Tajpej, jedna z największych i najważniejszych tego rodzaju wydarzeń w Azji Wschodniej. Gościem Honorowym tegorocznej, trzydziestej edycji jest Francja, a już w przyszłym roku tę rolę przejmie Polska.

Sytuację polskiej branży na zbliżających się targach na Tajwanie przedstawi Sonia Draga, prezeska Polskiej Izby Książki i Grupy Wydawniczej Sonia Draga.

Jej wystąpienie odbędzie się w ramach branżowego programu TIBE Frankfurt Publishers Training Programme. Eksperci z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Japonii, Hiszpanii, Filipin i Polski przedstawią aktualne sytuacje o swoich rynkach i najnowszych osiągnięć w swoich dziedzinach. Jeden z punktów ciężkości będzie dotyczył działań marketingowych, ze szczególnym uwzględnieniem działań cyfrowych. Omówiona zostanie również współpraca z branżą kreatywną z perspektywy wydawcy.

Oprócz Soni Dragi wystąpią: Sabina Ciechowski, szefowa działu marketingu Ullstein Buchverlage (Niemcy), Jo Surman, Group Digital Director, HarperCollinsPublishers (Wielka Brytania), Keita Hasegawa, specjalistka z działu marketing POPLAR Publishing (Japonia), Santos Palazzi, dyrektor ds. rynku masowego i obszaru cyfrowego w Grupo Planeta (Hiszpania) i Andrea Pasion-Flores, wydawca z Milflores Publishing (Filipiny).

Wydarzenie odbędzie się 6 i 7 czerwca w ramach Międzynarodowych Targów Książki w Tajpej, w formie hybrydowej. Obowiązuje rejestracja, a udział jest płatny.

Autor: ET