Piątek, 22 października 2021

Wydawnictwo WEI – powstałego z inicjatywy Tomasza Wróblewskiego jako nowy projekt Fundacji Warsaw Enterprise Institute – właśnie debiutuje na rynku wydawniczym.

Pierwsza książka oficyny to “Kiedy Harry stał się Sally” Ryana T. Andersona – analiza zjawiska transpłciowości we współczesnych czasach.

“Z powodów jawnie ideologicznych, w lutym tego roku jej sprzedaż została zablokowana na największej internetowej platformie sprzedażowej świata – na Amazonie” – czytamy w informacji.

Opis książki: czy chłopiec może zostać „uwięziony” w ciele dziewczynki? Czy współczesna medycyna może „zmienić” płeć? Czy nasza płeć jest nam w ogóle „przypisana”? Jaka jest najbardziej empatyczna odpowiedź dla osoby doświadczającej konfliktu płci? Co powinno mówić nasze prawo w kwestii „tożsamości płciowej”? Książka “Kiedy Harry stał się Sally” dostarcza przemyślanych odpowiedzi na pytania związane z naszym momentem transgenderowym. Czerpiąc z aktualnej wiedzy z zakresu biologii, psychologii i filozofii, Ryan Anderson oferuje zniuansowane spojrzenie na ludzkie wcielenie, wyważone podejście do polityki społecznej w zakresie tożsamości płciowej oraz trzeźwą ocenę ludzkich kosztów wynikających z błędnego pojmowania ludzkiej natury. Książka konfrontuje jasną stronę prezentowanej przez mainstream płynności płciowej z nierzadko mroczną rzeczywistością życia z dysforią płciową. Oddaje głos ludziom, którzy próbowali tranzycji, zmieniając swoje ciało, i wcale nie poczuli się lepiej. Szczególnie niepokojące są historie osób dorosłych, które w dzieciństwie były zachęcane do zmiany płci, ale później żałowały poddania się tym drastycznym zabiegom.

W najbliższy poniedziałek 25 października o godz. 19 w Świetlicy Wolności w Warszawie odbędzie się oficjalna premiera, w której udział wezmą eksperci naukowi z dziedziny transpłciowości.

Link do wydarzenia:
https://www.facebook.com/events/364796215334508

Podaj dalej
Autor: W