Poniedziałek, 21 sierpnia 2000
Polski Fundusz Literatury został utworzony w 1998 roku z myślą o Targach Książki we Frankfurcie w roku 2000, na ktŰrych Polska ma zaprezentować siÍ w charakterze gościa honorowego. Celem powołania funduszu było przyznawanie dotacji na przekłady dzieł polskich autorŰw na jÍzyki obce. Od września 1999 roku funduszem administrował ZespŰł Literacki przy krakowskiej Willi Decjusza. W latach 1999-2000 do funduszu wpłynÍły 154 wnioski o dofinansowanie przekładŰw literatury polskiej. ZespŰł ekspertŰw w składzie: Małgorzata Łukasiewicz, Piotr Sommer i Jan ZieliŇski wybrał 52 utwory. Na ich przekłady wyasygnowano kwotÍ 603.776 zł. Działalność funduszu mająca na celu popularyzacjÍ literatury polskiej poza …
Wyświetlono 25% materiału - 97 słów. Całość materiału zawiera 388 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się