środa, 16 września 2020
Potrzebne wsparcie dla Pawła Juzwy, antykwariusza, bibliofila, podziemnego wydawcy, prowadzącego od 1994 roku Antykwariat Gryf na warszawskim Mokotowie. “Sytuacja, w której się do Was zwracamy jest wyjątkowa i bez Waszej pomocy wspaniały człowiek, prowadzący z pasją od wielu lat antykwariat na warszawskim Mokotowie, może sobie nie poradzić” – apeluje na facebookowej grupie Razem dla Antykwariatu Gryf Justyna Juzwa, kuzynka właściciela.
Jak wyjaśnia, “Do stworzenia tej grupy nie przyczyniła się jednak wyłącznie panująca obecnie epidemia koronawirusa, a przede wszystkim choroba. Choroba, która bez uprzedzenia, bez żadnych znaków ostrzegawczych, rozprzestrzeniła się równie szybko jak epidemia tj. trudny do zdiagnozowania nowotwór. Kiedy na początku roku lekarze postawili diagnozę, wszyscy najbliżsi byli w szoku, każdy starał się pomagać jak mógł, jednak przyszedł teraz taki moment, że prosimy również Was o pomoc. Oprócz bowiem walki o zdrowie, trwa również walka o coś niezwykle ważnego, o przetrwanie miejsca, które dla wielu przez ostatnie 26 lat było miejscem wyjątkowym. Miejscem, w którym można było się zatrzymać i porozmawiać ze wspaniałym człowiekiem o czymś znacznie więcej niż tylko o książkach”.
Aby udzielić wsparcia wystarczy odwiedzić Antykwariat Gryf, porozmawiać z właścicielem na temat książek, a może kupić pozycje, które wzbogacą własny lub znajomych księgozbiór.
Antykwariat oferuje nie tylko książki ale też czasopisma, fotografie, pocztówki, płyty CD i płyty winylowe, mapy, atlasy.
Dodatkowo na hasło: „Justyna” można otrzymać 10 proc. rabatu na zakupy.
Antykwariat Gryf
ul. Jarosława Dąbrowskiego 71, 02-586 Warszawa.
Godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek 11:00 – 19: 00,
sobota 11:00 – 15:00.
Płatność: gotówka, najbliższy bankomat znajduje się przy ul. Jarosława Dąbrowskiego 69 (150 metrów od Antykwariatu).
Podaj dalej
Autor: ET