Wtorek, 17 grudnia 2019
Starodruki w POLONIE
20 tysięcy starodruków ze zbiorów Biblioteki Narodowej w Warszawie i 10 tysięcy ze zbiorów Biblioteki Jagiellońskiej w Krakowie trafiło do POLONY. Zbiory starodruków w wyjątkowy sposób łączą przeszłość z teraźniejszością. W czasie braku innej komunikacji druk był nośnikiem treści przeznaczonych do rozpowszechnienia. Od XV do końca XVIII wieku ręcznie drukowano książki, czasopisma i druki ulotne w celu upublicznienia nauki, literatury, treści religijnych, przekazania wiadomości, ale także prowadzenia dyskusji politycznych i propagandy. Odręczne zapiski kreślone przez dawnych czytelników przywołują poglądy i emocje ludzi, po których nie zachowały się inne ślady. Zabytkowe oprawy świadczą nie tylko o bogactwie bibliofilów z królewskich i arystokratycznych pałaców, ale także ich zainteresowaniach artystycznych i osobistych gustach. Natomiast te skromniejsze zabezpieczały książki czytane niegdyś we dworach …
Wyświetlono 25% materiału - 119 słów. Całość materiału zawiera 477 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się