Poniedziałek, 13 października 2003
Polskie Towarzystwo Wydawców Książek jest jednym z najdłużej działających stowarzyszeń zawodowo-twórczych, zrzeszającym wydawców, redaktorów, typografów i grafików pracujących dla książki. Swoją działalność rozpoczęło w 1921 roku, kiedy z Powszechnego Związku Księgarzy i Wydawców Polskich wyodrębniła się Sekcja Księgarzy-Wydawców dająca początek PTWK. W 2000 roku PTWK skupiało w swoich szeregach 197 członków zwyczajnych oraz 42 członków wspierających (osoby prawne). Historia istniejącego już ponad osiemdziesiąt lat PTWK jest bardzo bogata, bogata jest również gama przedsięwziąć podejmowanych przez Towarzystwo na rzecz szerzenia wiedzy z dziedziny edytorstwa, promowania zdolnych polskich twórców i polskiej książki oraz utrzymania polskiego edytorstwa na światowym poziomie. Konkurs organizowany przez PTWK na Najpiękniejsze Książki Roku zdobył już renomę - jest jednym z najbardziej prestiżowych i znaczących konkursów, w którym nagradzani są zarówno wydawcy, jak i twórcy książek, czyli graficy, typografowie i redaktorzy. Jury, któremu przewodniczy Józef Wilkoń, a w którym w ubiegłym roku zasiadali: Andrzej Dudziński, Andrzej Heidrich, Katarzyna Iwanicka, prof. Janusz Stanny, Krystyna Sulkiewicz i prof. Mieczysław Wasilewski, ocenia szatę graficzną nadesłanych przez wydawców książek, a nagrodzone i wyróżnione książki prezentowane są na najważniejszych Międzynarodowych Targach Książki we Frankfurcie, Göteborgu, Lipsku, Jerozolimie, Moskwie i Petersburgu. W przyszłym roku odbędzie się już 44. edycja tego konkursu, a nagrody, jak co roku, zostaną wręczone w maju na Międzynarodowych Targach Książki w Warszawie. PTWK promuje również młodych twórców, organizując od 1992 roku Konkurs Literacki obejmujący trzy kategorie twórczości: poezję, prozę i esej. Konkurs ten jest kontynuacją zainicjowanego w 1925 roku konkursu, którego laureatami zostali wówczas: Jarosław Iwaszkiewicz, Maria Dąbrowska, Jan Lechoń i Kazimierz Wierzyński. …
Wyświetlono 25% materiału - 252 słów. Całość materiału zawiera 1009 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się