Czwartek, 16 marca 2023
Fantastyczna powieść YA

22 marca nakładem wydawnictwa OdyseYA (imprint wydawnictwa Znak) ukaże się książka „Potworem rodzisz się albo stajesz” autorstwa Tanvi Berwah w tłumaczeniu Agnieszki Brodzik.

Wyścigi rydwanów, morskie stworzenia wyjęte prosto z koszmarów, polityczne spory, walka o przetrwanie i uczucie, które nie powinno się narodzić.

Koral od najmłodszych lat pełni funkcję Najemcy i staje do walki z potworami, aby zapewnić byt swojej rodzinie. Gdy stan jej siostry się pogarsza, postanawia zgłosić się do Wyścigu Chwały – igrzysk, w których udział mogą brać jedynie wysoko postawieni obywatele. Jednym z jej przeciwników okazuje się Dorian, chłopak, który kiedyś był jej przyjacielem.

Arena nie bierze jeńców. Koral rozpoczyna rywalizację, w której stawką jest nie tylko życie, ale również przyszłość.

Każdego dnia ludzie podejmują decyzje pozornie niemające wpływu na ich życie. Jeśli jednak patrzysz w prawo zamiast w lewo, nie wiesz, kogo spotkasz, a kogo przegapisz. Jeśli wybierzesz drogę z dala od głównej arterii, unikniesz koziorożca, ale możliwe, że trafisz prosto w szczypce aquabata. Jeden wybór może pchnąć nas w kierunku, z którego możemy już nigdy nie zawrócić

(fragment książki)

Tanvi Berwah – południowoazjatycka pisarka, która zadebiutowała powieścią „Potworem rodzisz się albo stajesz”. Ukończyła studia na kierunku literatura angielska na Uniwersytecie w Delhi. Entuzjastka historii i przestrzeni kosmicznej. Jak sama mówi, gdyby nie brak umiejętności matematycznych, zostałaby astronautką.

Autor: OdyseYA