Piątek, 25 listopada 2022

Canal+ nabył opcję do adaptacji najnowszej powieści Michała Witkowskiego „Tango”, która ukazała się nakładem wydawnictwa Znak Literanova w lipcu 2022 roku.

– Od dawna obserwujemy twórczość Michała Witkowskiego. „Tango” jest unikalną, fascynującą historią z ogromnym potencjałem ekranizacji. Dlatego szczególnie cieszy nas, że udało nam się nabyć opcję filmową – mówi Małgorzata Seck, wiceprezeska ds. programowych Canal+ Polska.

Za finalizację współpracy z Canal+ z ramienia wydawnictwa Znak odpowiada Ewa Bolińska-Gostkowska, Foreign Rights Manager.

Jak informuje wydawca, „Tango” to najmroczniejsza książka Michała Witkowskiego, w której kryminał i groteska splatają się w śmiertelnym uścisku – wyjątkowa gratka zarówno dla fanów czarnego kryminałów, jak i miłośników świetnej literatury.

– „Tango” ma w sobie muzykę, pasję, namiętność, zbrodnię. To jest literatura, która żyje językiem, tętni obrazami, które zapadają w pamięć – komentuje Michał Witkowski.

Michał Witkowski to jeden z najlepszych polskich pisarzy, laureat Paszportu „Polityki”, Nagrody Literackiej Gdynia, czterokrotnie nominowany do Nagrody Nike, finalista Angelusa. Tłumaczony na kilkanaście języków.

 

Autor: ET
Źródło: Znak