Piątek, 10 września 2010
Bezpłatny słownik multimedialny
Czy „brush” znaczy szczotka, lisia kita czy zarośla? Zdarzyło ci się, że wiele razy tłumaczysz to samo słowo? Myślisz wówczas, że to twój brak talentu do języków. Nie, języka ojczystego nauczyłeś się przecież z łatwością. To wina tradycyjnych metod nauki. Mały brytyjczyk widzi szczotkę, a mama mówi „brush”. Innego dnia zbiera chrust, a mama również nazywa go brush. Taki sam naturalny proces nauki zastosowano w nowym internetowym słowniku Diki.pl. Dajemy słowo, że masz talent do języków. Diki powstał, aby uczyć języka angielskiego, a nie tylko tłumaczyć słówka. Co to znaczy, że uczy? Wystarczy sprawdzić pod adresem www.diki.pl tłumaczenie słówka „brush”, aby zobaczyć, jak powinien wyglądać nowoczesny słownik. Po wczytaniu hasła odtwarza się automatycznie jego nagranie wykonane przez brytyjskiego lektora. W górnej części znajdują się zdjęcia, na których zaprezentowano różne znaczenia słowa „brush” - od szczotki, poprzez chrust, zarośla, pędzel, szczotkowanie, aż do lisiej kity. Jeden rzut oka daje szeroki obraz znaczeniowy tego słowa, ale co ważniejsze powoduje skojarzenie wszystkiego co szczeciniaste ze słówkiem „brush”. Po najechaniu myszką zdjęcia podświetla się tłumaczenie słówka, które jest …
Wyświetlono 25% materiału - 174 słów. Całość materiału zawiera 699 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się