Czwartek, 30 marca 2023
Pokaz specjalny „Asiuni”

31 marca w Radziejowicach odbędzie się pokaz specjalny filmu animowanego na podstawie książki autorstwa Joanny Papuzińskiej „Asiunia”.

Pomysłodawczynią projektu oraz producentem jest Ewelina Gordziejuk i jej studioPGP, reżyserem – polsko-węgierski i wielokrotnie już nagradzany artysta, Tamás Ducki.

Animacja powstała na postawie charakterystycznych, oryginalnych ilustracji Macieja Szymanowicza.

Autorem scenariusza jest Rafał Skarżycki.

Muzykę skomponował Michał Jacaszek.

Oparta na prawdziwych wydarzeniach książka pod tytułem “Asiunia” (wydawnictwo Literatura) to historia małej Asi, która przeżyła II Wojnę Światową.

Joanna Papuzińska, autorka bajek i wierszy dla dzieci, profesor nauk humanistycznych. Debiutowała w 1956 na łamach „Świata Młodych” opowiadaniem „Człowiek o gorącym sercu”. Jest autorką wielu popularnych książek i wierszy dla dzieci, m.in. „Nasza mama czarodziejka”, „Rokiś” czy „Czarna jama”.

W 1960 ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Warszawskim. Początkowo pracowała na Wydziale Pedagogiki i Psychologii UW, a od 1982 w Instytucie Informacji Naukowej i Studiów Bibliologicznych Wydziału Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego. W 1992 otrzymała stopień doktora habilitowanego, w 2001 tytuł profesora nauk humanistycznych. Ma w swoim dorobku rozprawy i artykuły z dziedziny krytyki literackiej, czytelnictwa, bibliotekoznawstwa i literatury dziecięcej oraz słuchowisk radiowych. Była inicjatorem powstania i redaktorem naczelnym miesięcznika „Guliwer” (do 2002). Współpracuje z wieloma czasopismami dla dzieci. Została zaproszona do prac m.in. jury Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Agnieszki Bartol „Ja i świat”

Należała do Związku Literatów Polskich, a następnie do Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Członkini Zarządu Polskiej Sekcji IBBY.

Pokaz specjalny filmu animowanego na podstawie książki autorstwa Joanny Papuzińskiej „ASIUNIA” odbędzie się 31 marca o godz. 18 w Nowym Domu Sztuki w Domu Pracy Twórczej w Radziejowicach.

Liczba miejsc ograniczona. Prosimy o wcześniejszą rezerwację na adres: rezerwacje@palacradziejowice.pl, lub tel. 46 857 71 75

Podaj dalej
Autor: ET