Wtorek, 1 czerwca 2021

Niedawno na Netfliksie premierę miał serial na podstawie komiksu Janusza Christy. Teraz powstaną dwie gry osadzone w tym świecie.

“Nasza misja jest jasna: stworzyć gry, które pokochają fani komiksu, ale też przedstawić te postaci i uniwersum globalnemu odbiorcy. Wierzymy, że Kajko i Kokosz na to zasługują” – mówi Michał M. Lisiecki, prezes zarządu RedDeerGames, studia zajmującego się produkcją gier.

Lisiecki to szef rady nadzorczej i większościowy akcjonariusz PMPG Polskie Media, wydawcy “Wprost” i inwestora strategicznego wydawcy “Do Rzeczy”, były wieloletni prezes tej firmy – informuje serwis Wyborcza.pl.

Jego RedDeerGames kupiło właśnie prawa do wydania dwóch gier na konsole Nintendo Switch, osadzonych w uniwersum znanym z komiksów “Kajko i Kokosz”. Producent planuje premierę gier na przełomie 2021 i 2022 roku.

Gry na podstawie słynnego komiksu powstaną we współpracy z założoną w 2015 r. fundacją Kreska im. Janusza Christy, która zajmuje się ochroną twórczości Janusza Christy, a także promocją komiksu.

Autor: ET
Źródło: Wyborcza.pl