Czwartek, 30 marca 2023

Aurum Film z prawami do ekranizacji „Wiatrołomów” – pierwszej części nowego cyklu kryminalnego Robert Małecki o policjantach bydgoskiego Archiwum X.

Aurum Film zrealizowało m.in. obsypaną nagrodami “Ostatnią Rodzinę” w reż. Jana P. Matuszyńskiego, nominowane do Oscara “Boże Ciało” w reż. Jana Komasy, czy głośny serial “Minuta ciszy” w reż. Jacka Lusińskiego.

W ekranizacji zagrać mają Maria Herman i Olgierd Borewicz.

Bardzo mocno trzymam kciuki za ekranizację “Wiatrołomów” i za zdolnego i uznanego producenta, czyli Aurum Film. Mam nadzieję, że wspólnie z czytelnikami, będziemy mogli w niedalekiej przyszłości oglądać Marię Herman i Olgierda Borewicza na ekranie

– mówi Robert Małecki.

„Wiatrołomy” to historia niezwykle filmowa – z ogromnym potencjałem nie tylko ze względu na fabułę, ale przede wszystkim nieszablonowych bohaterów. Odbiegają oni od schematów, a sytuacje, w które są uwikłani i konieczność mierzenia się z samym sobą, sprawiają, że widzowie z zapartym tchem będą śledzić działania Marii i Olgierda

– komentuje Aneta Hickinbotham, producentka i współwłaścicielka Aurum Film

Oczekiwaniu na ekranizację „Wiatrołomów” towarzyszyć będzie kolejne ważne wydarzenie literackie. Doskonale przyjęte przez czytelniczki i czytelników „Wiatrołomy” wkrótce doczekają się książkowej kontynuacji  – premiera „Urwiska” już 26 kwietnia.

Podaj dalej
Autor: ET
Źródło: Wydawnictwo Literackie