środa, 28 czerwca 2017
Przedstawia Big Book Festival
Piąta edycja imprezy przyciągnęła tłumy, padło kilka rekordów... „Czytelniczy pesymizm obecny w Polsce na co dzień ulatnia się w czasie Big Book Festival. Gościłyśmy tysiące entuzjastów literatury” – mówią Anna Król i Paulina Wilk z Fundacji „Kultura nie boli“, która po raz piąty zaprosiła na międzynarodowy Duży Festiwal Czytania, który odbywał się w miniony weekend w centrum Warszawy. „Nasi goście są przedstawicielami kilku pokoleń. Najmłodszy czytelnik miał zaledwie kilka tygodni, najstarszy wkroczył w swoją dziewiątą dekadę. Łączy ich przyjemność ze składania liter i ukrytego w nich sensu” – podsumowują organizatorki. Na festiwal przyjeżdżają ludzie z całej Polski. „Są stali bywalcy z Końskich, Wrocławia, Białegostoku i Grodziska Mazowieckiego. Grupa pań przyleciała z Gdańska i trwała na spotkaniach od otwarcia aż do niedzielnego wieczora. Studenci z Krakowa zarywali sesję, by z nami być. Wiemy, że nie żałowali. Festiwalowy entuzjazm nie oszczędza nikogo” – żartują twórczynie Big Booka. Wśród publiczności byli także czytelnicy z Białorusi, Niemiec, Wielkiej Brytanii i Peru. Festiwal przyciągnął około 10 tysięcy czytelników. W tegorocznej edycji udział wzięło także ponad 100 autorów z Polski i 15 państw. Festiwal trwający 3 dni i składający się z 60 wydarzeń odbył się dzięki pomocy 70 wolontariuszy. Najmłodsza wolontariuszka miała 9 lat. Największą popularnością cieszyły się takie wydarzenia jak np. Okrągły Stół Czytelników i Pisarzy. W debacie „W pogoni za Panem Tadeuszem. Jak pisać o Polsce“ udział wzięło 10 pisarzy i pisarek, 300 czytelników oraz kilka tysięcy widzów śledzących …
Wyświetlono 25% materiału - 224 słów. Całość materiału zawiera 899 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się