Piątek, 9 lutego 2024
Zaproszenie do Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych

Polski Instytut Spraw Międzynarodowych zaprasza na dyskusję poświęconą wydanej przez PISM książce autorstwa ambasadora Tomasza Orłowskiego zatytułowanej „Praktyka dyplomatyczna”, jaka odbędzie się w środę 14 lutego o godz. 18. w siedzibie Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych przy ul. Wareckiej 1a w Warszawie. W spotkaniu udział wezmą paneliści: Tomasz Orłowski i Sławomir Dębski, a rozmowę będzie moderować Agnieszka Legucka.

Prof. Paweł Kowal (Instytut Studiów Politycznych PAN), poseł na Sejm RP: Tomasz Orłowski imponuje całościowym podejściem i rozmachem w pisaniu o polityce międzynarodowej. Jego „Praktyka dyplomatyczna” to suma trzech elementów: wiedzy o polityce międzynarodowej, erudycji i doświadczenia. Pierwsza w Polsce, monumentalna praca o praktyce dyplomatycznej to dzieło, które znajdzie się zapewne w biblioteczce każdego, kto interesuje się polityką, a szczególnie sprawami międzynarodowymi. Czytając tę książkę, każdy będzie utwierdzał się w przekonaniu, że to wyjątkowa praca na ważny temat, napisana przez szczególnego autora.

Tomasz Orłowski, ambasador tytularny. Jako zawodowy dyplomata zajmował między innymi stanowiska ambasadora RP we Francji i we Włoszech, dyrektora Protokołu Dyplomatycznego i wiceministra spraw zagranicznych. Profesor Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, gdzie kieruje katedrą stosunków dyplomatycznych i konsularnych, wykładowca na Sciences Po w Paryżu – Paris School of International Affairs oraz na Uniwersytecie Warszawskim. Członek korespondent francuskiej Académie des sciences morales et politiques.

Organizatorzy proszą o potwierdzenie udziału do 9 lutego na adres: bip@pism.pl. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wcześniejszego zamknięcia rejestracji.

Podaj dalej
Autor: (fran)