środa, 20 września 2023

Po godzinie 18 Muzeum Powstania Warszawskiego żegna zwiedzających, a często wita gości przychodzących na spotkania z autorami. I tak było wczoraj, 19 września. Niezwykła atmosfera panowała w Sali pod Liberatorem, którą stworzyły panie: autorka książki „Listy z kanałów” Hanna Dziarska i prowadząca spotkanie Miłka Skalska.

Książka, świetnie udokumentowana, stanowi uzupełnienie historii ostatniej wojny, wiele szczegółów przenoszenia korespondencji powstańczej ujrzało światło dzienne. Wzruszający dokument.

Książka ukazała się nakładem Oficyny Wydawniczej SGH.

O Powstaniu Warszawskim powstały tysiące publikacji, a wciąż jeszcze odnajdują się dokumenty, które poszerzają wiedzę o jednym z najważniejszych wydarzeń w naszej historii. Przykładem tego jest książka Hanny Dziarskiej „Listy z kanałów”, do której inspiracją była korespondencja pomiędzy walczącą w Śródmieściu trójką młodych Powstańców a ich rodzicami mieszkającymi na Mokotowie, mocno zaangażowanymi we wsparcie zarówno żołnierzy, jak i ludności cywilnej oraz w ochronę majątku „Społem”, instytucji, z którą byli związani zawodowo.
Podaj dalej
Autor: Małgorzata J. Berwid