Wtorek, 23 stycznia 2024
Dla tych, którzy potrzebują wiedzy o rynku

“Biblioteka Analiz” jest jedynym w Polsce dwutygodnikiem o rynku wydawniczo-księgarskim. Funkcjonuje od ponad 20 lat! W każdym numerze zamieszczamy bieżące informacje o wydarzeniach w branży, wywiady, analizy, badania, szczegółowe prezentacje firmy wydawniczych i dystrybucyjnych.

Pismo rozprowadzane jest wyłącznie w prenumeracie – w wersji papierowej lub elektronicznej. Elektroniczne wydanie “Biblioteki Analiz” dostępne jest w postaci pliku w formacie PDF oznaczonego watermarkiem.

31 sierpnia wydaliśmy 600. (!) numer “Biblioteki Analiz”. Zaczynaliśmy od ośmiu stron odbitych na ksero. Obecnie to setki wywiadów, felietonów, analiz rynkowych, niezliczona ilość relacji i newsów.  Przez te blisko dwadzieścia lat zmieniał się nasz rynek wydawniczy, zmieniły się technologie i trendy prasowe. Nasz sztandarowy dwutygodnik dostępny jest teraz również w wersji elektronicznej, prężnie rozwija się serwis internetowy Rynek-ksiazki.pl i towarzyszący mu newsletter.

Dziś Biblioteka Analiz jest firmą wydawniczą specjalizującą się w badaniach rynku wydawniczo-księgarskiego. Organizuje szkolenia, przygotowuje analizy, wydaje publikacje fachowe i trzy czasopisma.

Jest inicjatorem kilku nagród, w tym „Książki Roku”, „Wydarzenie Roku”, Wydawca Roku”, Nagród Magellana dla najlepszych publikacji turystycznych oraz rankingu drukarń czy Plebiscytu 30-lecia, obejmuje patronatem wiele ważnych branżowych inicjatyw.

Nie składamy broni, chociaż czasem nie jest łatwo. W oparciu o dostarczane informacje i zestawienia najbardziej podstawowych wyników działalności przedsiębiorstw mamy wszyscy obraz naszego rynku. Ale aby takie raporty powstawały, konieczne jest współdziałanie całej naszej branży!

No cóż, nasze starania o dostarczanie informacji trwają już niemal dwadzieścia lat. Mamy nadzieję, że wiele z opublikowanych tekstów pozostanie nie tylko w historii polskiego rynku książki, ale także w żywej pamięci Czytelników naszego dwutygodnika.

Zachęcamy do zamawiania prenumeraty (rocznej, półrocznej, kwartalnej)

Biblioteka Analiz ROCZNA prenumerata elektroniczna

Biblioteka Analiz PÓŁROCZNA prenumerata elektroniczna

Biblioteka Analiz KWARTALNA prenumerata elektroniczna

 

Szczegółowe informacje: redakcja@biblioteka-analiz.pl

 

 

Podaj dalej