Wtorek, 20 listopada 2018
Wybitny historyk mediewista, prawy, życzliwy i skromny
Prof. dr hab. Jerzy Wyrozumski, wybitny historyk mediewista, zmarł 2 listopada w Krakowie. Urodził się w 1930 roku w Trembowli. Był absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Koźlu. Studia historyczne ukończył w 1955 roku na Uniwersytecie Jagiellońskim. Doktorat uzyskał w 1963 roku na podstawie pracy „Tkactwo małopolskie w wiekach średnich”, w 1981 roku został profesorem nadzwyczajnym, a w 1993 roku profesorem zwyczajnym nauk humanistycznych. Jego specjalność naukową stanowiły dzieje polskiego średniowiecza, zwłaszcza problematyka gospodarczo-społeczna i ustrojowa oraz ruchy społeczno-religijne w Europie. Prof. Jerzy Wyrozumski był pracownikiem Uniwersytetu Jagiellońskiego, prezesem Towarzystwa Miłośników Historii i Zabytków Krakowa, sekretarzem Polskiej Akademii Umiejętności w latach 1994-2015, zasłużonym dla odnowienia …
Wyświetlono 25% materiału - 107 słów. Całość materiału zawiera 429 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się