środa, 29 maja 2024
Panel „Współczesność i przyszłość muzeów”

Dr hab. Katarzyna Mieczkowska, dyrektor Muzeum Narodowego w Lublinie, oraz prof. dr hab. Iwona Hofman, dyrektor Instytutu Nauk o Komunikacji Społecznej i Mediach UMCS, zapraszają na panel dyskusyjny z udziałem prof. Krzysztofa Pomiana zatytułowany „Współczesność i przyszłość muzeów”, jaki odbędzie się w poniedziałek 3 czerwca o godz. 11. w Galerii Malarstwa Polskiego XIX-XX wieku Muzeum Narodowego w Lublinie.

Panel jest promocją książki prof. Krzysztofa Pomiana „Wenecja w kulturze europejskiej”, która została wydana z okazji 90. rocznicy urodzin autora.

W panelu dyskusyjnym wezmą udział: dr hab. Andrzej Betlej, prof. UJ, dyrektor Zamku Królewskiego na Wawelu, dr Paulina Florjanowicz, dyrektor Narodowego Instytutu Muzeów, dr Andrzej Frejlich z Muzeum Narodowego w Lublinie, dr hab. Marcin Lachowski, prof. UW, z Muzeum Narodowego w Lublinie, dr hab. Agnieszka Rosales Rodríguez, dyrektor Muzeum Narodowego w Warszawie, dr Tomasz Kranz, dyrektor Państwowego Muzeum na Majdanku, oraz prof. dr hab. Rafał Wnuk, dyrektor Muzeum II Wojny Światowej.

Prof. Krzysztof Pomian jest autorem monumentalnej pracy „Muzeum. Historia Światowa”, której trzeci tom zatytułowany „Na podbój świata, 1850-2020” był premierowo sprzedawany podczas zakończonych w niedzielę 26 czerwca Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie na stoisku gdańskiego wydawnictwa słowo/obraz terytoria.

https://rynek-ksiazki.pl/aktualnosci/trzy-tomy-monumentalnego-dziela-prof-krzysztofa-pomiana/

We wtorek 28 maja w Bibliotece Narodowej – w Pałacu Rzeczpospolitej w Warszawie odbyła się premiera wznowionej książki  „Wenecja w kulturze europejskiej / Venice dans la kultur européen” wydanej nakładem Muzeum Narodowego w Lublinie, Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz Pracowni Badań na Instytutem Literackim UMCS.

 

Podaj dalej
Autor: (fran)