Wtorek, 21 listopada 2023

Księgarnia Ogród w Willi Teofil przy ul. Lenartowicza 15 w Warszawie zaprasza na spotkanie z Markiem Bryxem, jakie odbędzie się w niedzielę 26 listopada o godz. 17.

Rozmowę będzie prowadził Kristof Zorde.

– W nadchodzącą niedzielę będę miał przyjemność rozmawiać z prof. Markiem Bryxem, prorektorem SGH, o jego niedawnym literackim debiucie. To zbiorek opowiadań zatytułowany „Kalejdoskop: opowiadania” (IRB Spółka z o.o.), w których porusza sprawy ważne i mniej ważne, ale przede wszystkim frapujące poprzez oryginalny sposób narracji, dozowanie napięcia i docieranie do nieoczywistych konkluzji. Nie mogłem sobie odmówić tej okazji do bezpośredniej konfrontacji z autorem – mam nadzieję, że uda mi się wycisnąć z niego wszystkie soki, choć to nie lada wyzwanie. Zobaczymy, może się uda. Nina Stiller będzie nas wspomagać, czytając fragmenty utworów. Zapraszam wszystkich serdecznie – przekazał Kristof Zorde.

Marek Ignacy Bryx, profesor w Szkole Głównej Handlowej, były wiceminister infrastruktury, były prezes Urzędu Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast, pierwszy dyrektor Warszawskiego Biura Programu ONZ do Spraw Osiedli Ludzkich, w latach 2008-2016 prorektor SGH ds. rozwoju. Autor ponad 200 publikacji poświeconych rynkowi nieruchomości, polityce mieszkaniowej .i rewitalizacji.

Kristof Zorde, doktor filozofii Uniwersytetu Warszawskiego; magister ekonomii – Uniwersytet w Kopenhadze, MBA – Copenhagen Business School (Rachunkowość). W latach 1980-1985 jako kierownik inwestycyjny towarzystwa ubezpieczeniowego Baltica, największego duńskiego inwestora instytucjonalnego kierował inwestycjami portfela papierów wartościowych przekraczającego 4 mld USD. W latach 1985-1995 jako partner banku inwestycyjnego Sankt Annae Bank, prowadził dział międzynarodowych rynków kapitałowych – zajmujący się emisjami euroobligacji oraz instrumentami pochodnymi. Od roku 1990 działa w Polsce, początkowo jako doradca ministra przekształceń własnościowych, biorąc udział przy pierwszych prywatyzacjach kapitałowych i sektorowych, a następnie przy fuzjach i przejęciach prywatnych i sprywatyzowanych przedsiębiorstw. Przeprowadził lub doradzał przy ponad 20 transakcjach przejęć przedsiębiorstw. W próbę reformy polskiego księgarstwa zaangażował się w 2016 roku, gdy wraz z sześcioma czołowymi polskim wydawcami był jednym ze współtwórców sieci BookBook.

 

Podaj dalej
Autor: (fran)