Wtorek, 9 lipca 2024

Ruszyły zapisy na wykłady i panele dla bibliotekarzy. Bibliotekarzom przysługuje bezpłatny wstęp na Targi Książki i Mediów VIVELO Lublin 2024, które odbędą się w dniach 7-8 września 2024 w halach Targów Lublin.

Szczegóły dotyczące zapisów oraz dokładny program strefy dostępny jest pod adresem: https://vivelo2024lublin.exposupport.pl/program-bibliotekarze

Zapisy na wydarzenia w strefie dla bibliotekarzy prowadzone będą do 20 sierpnia lub do wyczerpania limitu miejsc. Program strefy dedykowanej bibliotekarzom powstał przy współpracy m.in. z: EmpikGo, Polską Sekcją IBBY, Wydawnictwem Literatura i Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką im. KEN w Lublinie.

Udział we wszystkich spotkaniach jest bezpłatny. Formularz rejestracji wstępu wolnego na Targi VIVELO dla bibliotekarzy znajduje się pod linkiem: https://vivelo2024lublin.exposupport.pl/library/register

Wykład: O roli i misji współczesnego bibliotekarza

Bibliotekarka z 20-letnim doświadczeniem opowie o wyzwaniach towarzyszących promotorom czytelnictwa, ich szczególnej roli w rozwoju młodych ludzi i problemach z jakimi się mierzą,

Prowadzący: Joanna Piekarska – Prezeska Polskiej Sekcji IBBY

Na wykład obowiązują zapisy pod linkiem: https://t.ly/F4wYH

Organizator: Polska Sekcja IBBY

 

Wykład: Co nowego w ofercie dla bibliotek? Nowości, seriale, słuchowiska, co będziemy czytać?

Prowadzący: Agnieszka Adaszewska, Jolanta Liżewska

Na wykład obowiązują zapisy pod linkiem: https://t.ly/xAnvQ

Organizator: EmpikGo

 

Wykład: Moc opowieści – jak rozmawiać z dziećmi o tym, co ważne

O seriach dla młodzieży, w których podejmowane są ważne i tematy bliskie nastolatkom. O serii powieści, w której podejmowane są życiowe tematy: przemoc w klasie, niepełnosprawność, cyberbulling. O serii z dreszczykiem, o oswajaniu lęków i o człowieku wobec technologii.

Prowadzący: Wiesława Jędrzejczyk – redaktor naczelna Wydawnictwa Literatura

Na wykład obowiązują zapisy pod linkiem: https://t.ly/uMsHC

 

Wykład: Preferencje czytelnicze uczniówNarodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

O istocie samodzielności uczniów w wyborze lektur, które chcą czytać. Tylko w ten sposób młodzi czytelnicy mogą kształtować swoje gusta lekturowe, rozwijać indywidualne zainteresowania i w pełni angażować się w proces czytania.

Prowadzący: Joanna Tarasiewicz

Na wykład obowiązują zapisy pod linkiem: https://t.ly/EkpXy

Organizator: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. KEN w Lublinie

 

Wykład: Wolontariat w bibliotece

O niecodziennym i innowacyjnym podejściu do działań biblioteki na rzecz potrzebujących. Podczas spotkania uczestnicy dowiedzą się o możliwościach, jakie tworzy biblioteka oraz społeczność biblioteczna na rzecz potrzebujących, zarówno w Polsce, jak i w krajach potrzebujących.

Prowadzący: Radosław Jarecki – nauczyciel bibliotekarz Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. KEN w Lublinie i prezes Fundacji Mała Misja, Monika Piątek – Wiceprezes Fundacji Mała Misja, Maciej Sztorc – Dyrektor Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. KEN i wolontariusz Fundacji Mała Misja

Na wykład obowiązują zapisy pod linkiem: https://t.ly/6C6kr

Organizator: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. KEN w Lublinie

 

Wykład: Komiks w Bibliotece – poradnik praktyczny

W Mediatece Biblio od ponad 12 lat gromadzone są księgozbiory komiksowe. Podczas spotkania uczestnicy dowiedzą się jak dobierać tytuły, gdzie czają się trudności i jak sobie z nimi radzić. A przede wszystkim – czy i dlaczego warto rozważyć posiadanie komiksów w bibliotece.

Prowadzący: Grzegorz Woźniak – Kierownik Biblioteki Multimedialnej Biblio w Lublinie

Na wykład obowiązują zapisy pod linkiem: https://shorturl.at/G7vmX

Organizator: Mediateka Biblio – filia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie

 

Dodatkowo Targi Książki i Mediów VIVELO Lublin 2024 biorą udział w akcja Narodowe Czytanie, która odbędzie się w sobotę 7 września o godzinie 12:00 na scenie głównej w Targach Lublin przy ulicy Dworcowej 11. Na tegoroczną lekturę został wybrany „Kordian” Juliusz Słowackiego.

Akcja społeczna Narodowe Czytanie ma na celu propagowanie czytelnictwa i znajomości literatury narodowej.

 

Podaj dalej
Autor: Targi Książki i Mediów VIVELO