
We wtorek 17 grudnia w Muzeum Niepodległości w Warszawie odbyło się spotkanie autorskie z Rafałem Skąpskim i promocja jego najnowsze książki zatytułowanej „Sprawa Witosa. Kraków 1944”.
Wydarzenie odbyło się w ramach cyklu spotkań w Salonie Dobrej Książki im. Tadeusza Górnego. Oprócz autora uczestniczyli: Jerzy Kisielewski i Piotr Dobrołęcki. Prowadzenie: Piotr Maroński. Wydawcą książki jest Muzeum Niepodległości w Warszawie.
Jak informuje wydawca, prezentowana publikacja jest rozwinięciem wątków uprzednio przekazywanych w muzealnym kwartalniku. Książka wzbogacona została o bardzo interesujący aneks oraz ciekawe fotografie. Z całą pewnością będzie znakomitym źródłem do dalszych badań życia i działalności Wincentego Witosa.
Rafał Skąpski jest współpracownikiem mazowieckich muzeów. Jako znany organizator polskiego życia kulturalnego, w przeszłości sekretarz Narodowej Rady Kultury, podsekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, wiceprezes Polskiego Radia, dyrektor zasłużonego Państwowego Instytutu Wydawniczego, opiekun twórców w Stowarzyszeniu Autorów ZAiKS, nie stronił od pisarzy i pisania. Otrzymał za tę aktywność prestiżową nagrodę im. Władysława Orkana. Jest wieloletnim prezesem Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek, znanym z wielu pożytecznych akcji na rzecz środowisk intelektualnych.
Cykl spotkań w ramach Salonu Dobrej Książki im. Tadeusza Górnego odbywa się od pięciu lat w warszawskim Muzeum Niepodległości. Dotychczas odbyło się blisko sto edycji tych wydarzeń.
„Magazyn Literacki KSIĄŻKI” jest patronem medialnym Salonu Dobrej Książki im. Tadeusza Górnego.
W listopadzie Rafał Skąpski prezentował swoje nowe książki na XXXII Targach Książki Historycznej Warszawie, a kolejne spotkanie autorskie zaplanowano w czwartek 16 stycznia o godz. 17. warszawskim Kubie Księgarza przy Rynku Starego Miasta 22/24.
Fotorelacja na stronie https://muzn.pl/pl/news/fotorelacja-salon-dobrej-ksiazki-im-t-gornego-sprawa-witosa-krakow-1944-rafala-skapskiego/
[Na zdjęciu od lewej: Piotr Moroński, Jerzy Kisielewski, Rafał Skąpski i Piotr Dobrołęcki
Foto: Muzeum Niepodległości]