Poniedziałek, 2 grudnia 2019
Zaczytana Gala 2019

28 listopada w warszawskim Forcie Sokolnickiego odbyła się Gala Zaczytani.org. Wydarzenie było okazją do podsumowania kolejnego roku działalności Fundacji Zaczytani.org oraz do podziękowania osobom i instytucjom zaangażowanym w promowanie czytelnictwa i pomoc małym pacjentom.

Fundacja Zaczytani.org od lat promuje w swoich działaniach edukację społeczną oraz czytelnictwo, łącząc środowiska artystyczne, naukowe oraz biznesowe. Organizacja aktywnie wspiera pacjentów poprzez otwieranie bibliotek w szpitalach w całej Polsce oraz organizację bajkoterapii na oddziałach dziecięcych.

Podczas Gali Provident Polska, który współpracuje z Fundacją od 2017 roku, został nagrodzony w kategorii Biznes.

Provident Polska zaangażował się w działania Fundacji w 2017 roku, z okazji 20-lecia działalności firmy na polskim rynku. W inicjatywę aktywnie włączyli się pracownicy, doradcy klienta i zarząd. W ciągu dwóch lat współpracy Provident zebrał ponad 28 tys. książek, a firmowi wolontariusze aktywnie pomagali w ich sortowaniu. Lider rynku pożyczkowego pomógł także otworzyć 38 Zaczytanych Bibliotek – głównie w szpitalach, ale także w domach dziecka. Inauguracja działania kolejnych dwóch bibliotek wspieranych przez Providenta jest planowana do końca tego roku.

Podczas Gali Zaczytani.org Provident został wyróżniony za wsparcie Zaczytanej Akademii, w ramach której koordynatorzy wspierają pracę wolontariuszy oraz współpracę z beneficjentami bajkoterapii w 13 miastach.

Statuetkę “Zaczytany Biznes” otrzymał również Alior Bank – partner strategiczny Fundacji.

 

Autor: ET
Źródło: infowire.pl