Czwartek, 1 marca 2001
We wspomnieniach wielu księgarzy, którzy pracę zaczynali na długo przed zmianami politycznymi i gospodarczymi w latach 1989-1990, ówczesna struktura ruchu wydawniczoksięgarskiego była niezwykle prosta i czytelna. Istniało niewiele więcej niż stu wydawców, było jedno przedsiębiorstwo handlu detalicznego czyli "Dom Książki", do którego należały prawie wszystkie księgarnie w całym kraju - i była tylko jedna hurtownia książek. Większość dawnych wydawnictw została już sprywatyzowana, podobnie jak i regionalne sieci księgarskie "Domu Książki", a jedyna hurtownia książek ze starych czasów nadal istnieje. I to jako przedsiębiorstwo państwowe! Dlatego ogłoszona w marcu tego roku prywatyzacja Składnicy Księgarskiej jest odbierana jako wydarzenie niemal symboliczne. W ciągu ostatnich dziesięciu lat, nim powstały warunki do prywatyzacji, Składnica Księgarska przechodziła zmienne koleje losu, które łączą się nierozerwalnie z osobą Tadeusza Żochowskiego, kolejno syndyka masy upadłościowej i tymczasowego kierownika, dyrektora przedsiębiorstwa i prezesa spółki. W 1992 roku …
Wyświetlono 25% materiału - 138 słów. Całość materiału zawiera 553 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się