środa, 2 listopada 2022
Stephen King zadowolony z decyzji sądu

Sąd Okręgowy Stanów Zjednoczonych zabronił przejęcia Simon & Schuster przez Penguin Random House. Penguin Random House zapowiedział, że odwoła się od wyroku w postępowaniu uproszczonym.

“Po zbadaniu obszernego zgłoszenia i dokładnym rozważeniu argumentów stron sąd stwierdza, że ​​koncentracja może znacząco ograniczyć konkurencję na rynku amerykańskich praw wydawniczych do najlepiej sprzedających się książek”, stwierdził sędzia Florence Y. Pan.

Strony mają teraz czas do 4 listopada na ustosunkowanie się do decyzji.

„Proponowana fuzja nigdy nie dotyczyła czytelników i pisarzy, chodziło o utrzymanie i zwiększenie udziału PRH w rynku” – napisał na Twitterze Stephen King, który również zeznawał w sądzie przeciwko fuzji. Jest zadowolony z decyzji sędziego Florence Pan.

Akcjonariusze Penguin Random House i Simon & Schuster, Bertelsmann i Viacom CBS, Inc. (obecnie Paramount Global), ogłosili plan połączenia swoich globalnych firm wydawniczych w listopadzie 2020 roku. Podczas gdy brytyjski Urząd ds. Konkurencji i Rynków (CMA) zatwierdził transakcję w maju 2021 r., Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych złożył pozew przeciwko proponowanej fuzji w listopadzie 2021 roku.

 

Przeczytaj także:

Autor: W
Źródło: boersenblatt.net