środa, 10 lipca 2024

Pierwsza Katastrofa Klimatyczna zmusiła świat do podjęcia drastycznych kroków. W nowej rzeczywistości Aleks i Dorian muszą stawić czoła zagrożeniom i własnym lękom. Anna Frankowska stworzyła opowieść o nadziei i miłości, która przetrwa każdą burzę.

W 2521 roku życie po ukończeniu szkoły średniej czeka jedynie osoby o wyjątkowych talentach oraz te, które mogą liczyć na łut szczęścia. 18-letnia Aleks Has nie planuje brać udziału w wyścigu o przyszłość. Woli w pełni wykorzystać kilka ostatnich lat, dlatego wraz ze swoją przyjaciółką postanawia dobrze się bawić i realizować zadania z listy rzeczy do zrobienia przed śmiercią. Wszystko się zmienia, gdy poznaje losowo ocalonego Doriana. Od pierwszej rozmowy oboje czują, że tylko razem są w stanie wyjść z mroku, w którego objęciach znaleźli bezpieczne schronienia. Nawet jeśli podążanie tą drogą wiele kosztuje, a wszystko zdaje się krzyczeć, że finał może być tylko jeden…

Czasy się zmieniły. Znajomych z klasy znałam już półtora roku, lecz mało kto chciał tworzyć trwałe znajomości. Większość ledwo tolerowała siebie nawzajem, marząc tylko o tym, by być wyjątkowym dzieciakiem – a jeśli nie, to przynajmniej tym, który fartem wygra konkurs o życie. Ostatecznie ten system nie był niczym innym niż marchewką na sznurku, za którą podąża koń, nie mając świadomości, że nie zje jej, dopóki nie zlituje się właściciel. To właśnie robił nam świat, gdy zaczynaliśmy czuć wdzięczność za możliwość losowego przeżycia pomimo braku talentu.

 Tylko od Alex i Doriana zależy, czy zdecydują się poszukać odpowiedzi na najważniejsze pytanie: Co, jeżeli jeszcze jest czas?

 Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Novae Res i jest dostępna w sprzedaży na stronie: https://www.empik.com/masz-jeszcze-czas-frankowska-anna,p1496128689,ksiazka-p

 

 

Podaj dalej
Autor: Novae Res