Poniedziałek, 23 maja 2022
Każdy może zostać Mecenasem

Przygotowania do 8. edycji Festiwalu Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie, który potrwa od 7 do 13 sierpnia, idą pełną parą. W tym roku organizatorzy zaproponowali możliwość wsparcia festiwalu i zostanie jego Mecenasem Społecznym.

“Festiwal Stolica Języka Polskiego tworzymy wspólnie. Aby móc budować go w pełnej skali – zapraszamy Was do dołożenia swojej cegiełki. Staramy się tworzyć niespotykany klimat, razem robić rzeczy piękne, dobre i potrzebne. W dodatku w okolicznościach wspaniałej przyrody Roztocza” – zachęcają organizatorzy, Fundacja Sztuki Kreatywna Przestrzeń.

Festiwal otrzymał po raz kolejny dotację z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Inicjatywę wspiera także Miasto i Gmina Szczebrzeszyn, Miasto Zamość i Starostwo Zamojskie. Od lat Festiwal ma też partnerów biznesowych, spotyka się z przychylnością mieszkańców Roztocza.

– Zaufanie, jakim jesteśmy obdarzani, napawa nas dumą i radością. A my, co roku, staramy się tego zaufania nie zawieść.  Przed tegoroczną edycją, decydujemy się zbudować kolejny, mocny filar festiwalu. Filar społeczny. Dlatego zwracamy się do szerokiego grona naszych przyjaciół i zapraszamy do zostania Mecenasem Festiwalu. Do 10 czerwca na stronie internetowej prowadzimy zbiórkę finansową – mówi Piotr Duda, pomysłodawca Festiwalu, jego dyrektor artystyczny, z pochodzenia szczebrzeszynianin.

Link do zbiórki: https://stolicajezykapolskiego.pl/co-mozesz-duzo/

Tegoroczna edycja Festiwalu ma już swojego patrona. Jest nim Miron Białoszewski. Każdy kto zdecyduje się wesprzeć Festiwal otrzyma unikatowy plakat z grafiką – kolażem z Białoszewskim.

– Festiwal to nie tylko wydarzenie, ale to społeczność. Myślę, że można powiedzieć – dobro wspólne, które możemy razem budować. My jako organizatorzy, tak naprawdę jesteśmy tylko organizatorami i otwieramy furtkę i zapraszamy do tego ogrodu. Co tam będzie – to zależy od nas wszystkich. My mamy narzędzia, żeby zorganizować to wydarzenie – potrzebujemy waszego wsparcia – mówiła Katarzyna Sobieska podczas konferencji transmitowanej na Fanpage Festiwalu.

– W swoim imieniu i całego zespołu, który pracuje intensywnie od stycznia nad tym, żeby Festiwal odbył się i żeby było jak najlepiej i jak najwspanialej serdecznie zapraszam Państwa na Festiwal w Szczebrzeszynie w sierpniu. Mam nadzieję, że spotkamy się nad Wieprzem i miło spędzimy ten czas słuchając pięknej literatury i muzyki – dodaje Katarzyna Sobieska.

W tym roku 8. Edycja Festiwalu odbędzie się w dniach od 7 do 13 sierpnia.

Autor: ET