Piątek, 1 lutego 2013
Katastrofalna sytuacja czytelnictwa – apel twórców do ministra
W najnowszej edycji „Tygodnika Powszechnego”  z 3 lutego tematem numeru jest „Przyszłość czytania”. W pierwszej części pisma zamieszczono trzy artykuły poświęcony temu zagadnieniu, a tekstem wprowadzającym jest szkic zatytułowany „Czytający inaczej” autorstwa Renka Mendrunia, przedstawionego jako pracownik Biblioteki Narodowej, a który był poprzednio redaktorem naczelnym "Biblioteki Analiz". „Czytanie przechodzi na naszych oczach rewolucję na bezprecedensową skalę. Ważniejsze od pytania, jaki to wpłynie na rynek książki, jest pytanie: jak dziś właściwie czytamy?”, brzmi wprowadzenie do tekstu.  Autorem drugiego artykułu „Refleks zamiast refleksji” jest Mirosław Konkel, dziennikarz specjalizujący się w tematyce naukowej, jak go przedstawia redakcja. Teza jego tekstu brzmi: „zamiast czytać całe strony od lewej do prawej i z góry w dół, już tylko muskamy tekst wzorkiem. A skupienie na lekturze staje się odległym wspomnieniem”.  …
Wyświetlono 25% materiału - 124 słów. Całość materiału zawiera 499 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się