Piątek, 18 czerwca 2021
Zaczyna się maraton programowania Hack4Lem

Dziś rozpoczyna się Hackathon, 40-godzinny maraton tworzenia innowacyjnych rozwiązań. Współorganizatorami wydarzenia są: PKO Bank Polski, Microsoft oraz Instytut Polska Przyszłości im. Stanisława Lema.

W ramach otwartej transmisji z wydarzenia będzie można zobaczyć prelekcje i rozmowy z ekspertami z zakresu nowych technologii, sztucznej inteligencji, accessibility, czy cyberbezpieczeństwa. Wiele z nich nawiązywać będzie do twórczości Stanisława Lema. Transmisja na żywo będzie przeprowadzana z warszawskiej Rotundy, ogólnodostępne momenty będzie można zobaczyć dzisiaj i w niedzielę na Facebooku oraz stronie www Hack4Lem.

Pośród prelegentów zobaczyć będzie można m.in. futurolożkę prof. Aleksandrę Przegalińską, Artura B. Chmielewskiego z NASA, czy Wojciecha Zemka, który był wieloletnim sekretarzem Lema. Prowadzącym Hack4Lem będzie dr Maciej Kawecki, prezes Instytutu im. Lema i popularyzator nowych technologii.

Zarejestrowani uczestnicy hackathonu będą mogli dodatkowo wziąć udział w dedykowanych webinariach i konsultacjach mentorskich, które pomogą im lepiej przygotować projekty na każdym etapie prac. Zaplanowano również konkursy z nagrodami dla drużyn.

Do wygrania są nagrody warte łącznie 150.000 zł w dwóch kategoriach. Uczestnicy będą mogli zdecydować, czy chcą stworzyć Bank Przyszłości, wykorzystując technologie takie jak blockchain, IoT i inteligentne doradztwo, czy też wymyślić edukacyjne lub technologiczne rozwiązanie adresujące problem przemocy w internecie.

W niedzielę, po dwóch intensywnych dniach i nocach tworzenia rozwiązań, jury – w skład którego wchodzą m.in.: Grzegorz Pawlicki (PKO Bank Polski), Joanna Molik (Microsoft), Artur Kurasiński, Dawid Łasiński (Pan Belfer) i Michał Białek (Wykop) – wyłoni po trzy zwycięskie drużyny w każdej kategorii.

Ale nawet po zakończeniu wydarzenia zespoły biorące w nim udział będą mogły kontynuować prace nad swoimi rozwiązaniami. Zachowają one bowiem pełnię praw autorskich do wytworzonych projektów. Na hackathonach powstało wiele wyjątkowych startupów, które zmieniły świat – organizatorzy mają nadzieję, że na Hack4Lem będzie podobnie.

Podaj dalej
Autor: ET
Źródło: PAP