Wtorek, 1 kwietnia 2003
Ta szlachetna ryba, zamieszkująca zazwyczaj górskie potoki, minionego przedwiośnia wpłynęła na bukinistyczne salony stolicy. Najpierw zagościła w Klubie Księgarza, gdzie wydawnictwo Iskry promowało "Wiersze z Prania" Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, inkrustowane wspomnieniami przez Kirę Gałczyńską, wierną strażniczkę pamięci ojca. Inna kwestia, że wieloletnia dziennikarka "Trybuny Ludu" w ostatnich latach nieco jej nadużywa, publikując de facto te same choć napisane innymi słowy i złożone w innych konfi guracjach zapiski dotyczące sławnego taty. Książka zawiera utwory (czytał je Krzysztof Gosztyła) napisane u schyłku życia poety w leśniczówce Pranie, gdzie od lat funkcjonuje muzeum autora "Kroniki olsztyńskiej". Przez długi czas jego córka piastowała tam stanowisko kustosza i zrezygnowała przed kilkoma laty nie z własnej woli, o co do dziś zdaje się mieć żal. W Klubie Księgarza nie obyło się tego wieczoru bez pstrąga, naturalnie wyrecytowanego w towarzystwie "Skumbrii w tomacie" przez Wojciecha Siemiona, bez wątpienia największego specjalisty w dziedzinie interpretacji tekstów Gałczyńskiego. Następnego dnia znaczna część uczestników "iskrzanej" imprezy spotkała się na peronie trzecim stołecznego Dworca Centralnego. I tu nie obyło się bez pstrąga. Tym razem wędzonego, szybko skonsumowanego przez gości, gdyż z toru numer 2 odjeżdżał właśnie pociąg Intercity …
Wyświetlono 25% materiału - 186 słów. Całość materiału zawiera 744 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się