Czwartek, 10 października 2019
Zgłoszenia do 15 października

W 2011 roku po raz pierwszy Instytut Książki i „Rzeczpospolita” nagrodziły samorządy, które uznały, że dobrze działająca biblioteka publiczna jest najlepszym sposobem zapewnienia wszystkim mieszkańcom łatwego i całkowicie bezpłatnego dostępu do kultury, literatury, wiedzy i nowych mediów.

“Przed nami dziewiąta już edycja rankingu najlepiej prowadzonych bibliotek. Chcemy wskazać i opisać gminy, które przywiązują szczególną wagę do rozwijania czytelnictwa, aktywności społecznych i przekształcają biblioteki w ośrodki służące tym celom.
Prosimy o odpowiedź na ankietę (do pobrania tutaj) z pytaniami dotyczącymi działalności biblioteki gminnej. Jest ona skierowana do wszystkich gmin wiejskich, miejsko-wiejskich i gmin miejskich (z wyłączeniem miast na prawach powiatu)” – czytamy w komunikacie organizatorów rankingu.

Ankietę należy odesłać do dnia 15 października 2019 r. na adres: anna.ogonowska@rp.pl lub wypełnić na stronie https://forms.gle/P52QAzs8TMbAUxPs9″

Kontakt: Anna Ogonowska kom. 696 068 064.

Liderzy Rankingu Bibliotek odbiorą dyplomy w listopadzie na uroczystej gali w Warszawie, a wyniki rankingu zostaną opublikowane w specjalnym dodatku do dziennika „Rzeczpospolita”.