środa, 22 listopada 2006
Opis w publikacji Łukasza Gołębiewskiego pt. "Rynek książki w Polsce. Edycja 2006"
Reader’s Digest Przegląd Sp. z o.o.02-366 Warszawa, ul. Bitwy Warszawskiej 1920 roku 7a,tel. (022) 3193200, fax (022) 3193299, http://www.digest.com.pl, e-mail info@digest.com.pl W 2006 roku Reader’s Digest po raz pierwszy w swojej dziesięcioletniej historii na polskim rynku zajęło pierwsze miejsce w zestawieniu wydawnictw osiągających największe przychody ze sprzedaży książek. Przychody ze sprzedaży książek polskiej spółki Reader’s Digest w 2005 roku wzrosły aż o 20 proc. – ze 134,2 do 160,5 mln zł. W rekordowym 2001 roku sprzedaż książek osiągnęła wartość 154,1 mln zł. Przychody całej firmy (RD jest też m.in. wydawcą wysokonakładowego kolorowego magazynu) wzrosły o 26 proc. – ze 167,74 do 209,91 mln zł.Wzrost przychodów ze sprzedaży książek nastąpił głównie dzięki znacznemu poszerzeniu liczby oferowanych tytułów z 22 do 63. Jeszcze w 2003 roku spółka opublikowała zaledwie 13 tytułów. Zarząd Reader’s Digest nie podał wysokości łącznego nakładu i liczby sprzedanych egzemplarzy, dzieląc jednak obrót na książkach przez średnią cenę w tym wydawnictwie (113,9 zł), otrzymamy liczbę ok. 1,4 mln sprzedanych książek – o ok. 200 tys. egz. więcej niż w roku poprzednim.W 2005 roku udział książek w przychodach spółki wynosił nieco ponad 76 proc. (w 2004 roku było to 80 proc.). Pozostałe przychody pochodziły ze sprzedaży prenumerat i powierzchni reklamowej w miesięczniku „Przegląd Reader’s Digest” oraz płyt CD, DVD i kaset wideo. W stałej sprzedaży Reader’s Digest ma ponad 50 tytułów książek ilustrowanych (głównie popularnonaukowe i poradniki) i 7 pozycji w serii „Książki Wybrane”. Łącznie w tej serii ukazało się ponad 25 pozycji. Składają się na nią publikowane raz na kwartał jednotomowe zbiory czterech skróconych wersji bestsellerów światowej beletrystyki. Cena jednego tomu to 69 zł. Średnia na tom wynosi 60-70 tys. egz., choć były i takie, które rozeszły się w nakładzie 270 tys. egz. W ciągu dziesięciu lat udało nam się sprzedać 3,5 mln egz. tych książek – mówi o serii Jacek Fronczak, redaktor naczelny redakcji książek w Reader’s Digest .Wśród publikacji ilustrowanych dominują poradniki, od kilku lat RD z sukcesem sprzedaje jednak także tytuły kartograficzne (atlasy samochodowe Polski i Europy oraz atlasy geograficzne), a ostatnio w ofercie pojawiły się książki do nauki języków obcych wzbogacone o pakiety multimedialne. Najlepiej sprzedające się tytuły w historii wydawnictwa to „Rodzinna encyklopedia zdrowia” – prawie 600 tys. egz. oraz „Ilustrowany atlas świata” – ponad 520 tys. egz.Coraz częściej Reader’s Digest współpracuje z innymi polskimi wydawnictwami, korzystając z ich dorobku redakcyjnego …
Wyświetlono 25% materiału - 387 słów. Całość materiału zawiera 1550 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się