Poniedziałek, 27 listopada 2023

26 listopada na warszawskim Mokotowie, w willi Teofil, w Księgarni Ogród odbyło się bardzo ekscytujące spotkanie z autorem Markiem Bryxem.

Będąc profesorem, doktorem habilitowanym nauk ekonomicznych o bogatym 45-letnim dorobku naukowym i dydaktycznym, Marek Bryx w dojrzałym wieku zadebiutował jako autor opowiadań, wydanych w zbiorze “Kalejdoskop”.

Są to bardzo udane opowiadania, inspirowane prawdziwymi wydarzeniami. Każda z dziesięciu historii wzrusza, budzi refleksję, nie pozostawia czytelnika obojętnym.

Prof. Bryx pokazuje bardzo wrażliwą i empatyczną osobowość, czytając ogarniała mnie zaduma i pocieszenie, że wokół mnie jest tyle wrażliwych osób, które dzieląc się swoimi historiami, niosą innym dużo dobrych emocji. Nieduży format książki pozwala zabrać ją ze sobą do środków komunikacji lub na spacer. Polecam bardzo tę lekturę.

Spotkanie poprowadził Kristof Zorde, który nie ukrywał swojego wzruszenia po lekturze, a fragmenty wybranych opowiadań z zaangażowaniem przeczytała aktorka Nina Stiller.

Marek Bryx

“Kalejdoskop”

wyd. IRB values.AI
ISBN 978-83-967416-0-8
str.150

 

Podaj dalej
Autor: Małgorzata J. Berwid