Poniedziałek, 23 marca 2020
Dar Małgorzaty Dobrowolskiej

Jak poinformował portal Gdańsk.pl, firma deweloperska Torus przekazała 110 tys. zł na zakup dwóch respiratorów, które trafią do Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku. Urządzenia w najbliższych tygodniach znajdą się na wyposażeniu szpitala, jako sprzęt niezbędny w leczeniu pacjentów z ostrym przebiegiem zakażenia koronawirusem.

Decyzję o przekazaniu środków finansowych podjęła Małgorzata Dobrowolska, właścicielka i prezes zarządu spółki Torus, w odpowiedzi na apele i potrzeby przedstawicieli lokalnej służby zdrowia.

– Wszyscy zdajemy sobie sprawę, z czym mierzy się dzisiaj świat, w obliczu jakiego wyzwania stanęliśmy, także jako lokalna społeczność – powiedziała cytowana przez portal właścicielka firmy Torus. – Dzisiaj odpowiedzialność i solidarność nabierają szczególnego znaczenia, także dla środowiska biznesowego, dlatego zdecydowaliśmy się wesprzeć jeden z lokalnych szpitali. Zachęcamy też do zaangażowania inne firmy, które są w stanie w jakikolwiek sposób pomóc służbie zdrowia – dodała.

– Środki finansowe przeznaczone przez spółkę Torus to nieoceniona pomoc w walce z tą epidemią. Dziękujemy za ten cenny dar, który pozwoli na ratowanie ludzkiego zdrowia i życia i wspierać będzie w pracy personel naszego szpitala w Gdańsku – powiedział również cytowany Andrzej Zieleniewski wiceprezes zarządu spółki Szpitale Pomorskie.

Małgorzata Dobrowolska jest także założycielką i współwłaścicielką Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego. Na jego stronie internetowej znajduje się wypowiedź Małgorzaty Dobrowolskiej: „wydawnictwo założyliśmy wspólnie z mężem Adamem Mysiorem. Adam był cenionym wykładowcą na Uniwersytecie Gdańskim i świetnym pedagogiem – jego wykłady przyciągały rzesze studentów… W 1991 roku w wydawnictwie było tylko dwoje pracowników – mój mąż i ja. Redagowaliśmy książki, kontaktowaliśmy się z drukarniami, zajmowaliśmy się promocją, sprzedażą, marketingiem, księgowością, wysyłką… w pierwszym roku udało nam się sprzedać tysiące książek. Potem znaleźliśmy wspaniałych autorów i współautorów i nawzajem mobilizowaliśmy się do pracy. W szkołach udało nam się zagościć dzięki połączeniu sił: wiedzy i talentu dydaktycznego Adama, jego „manii książkowej”, naszych pomysłów, czasem z pozoru szalonych i… mojego uporu”.

Małgorzata Dobrowolska prowadzi zakrojoną na szeroką skalę działalność developerską w Gdańsku. Jest prezesem spółki Torus, inwestora kompleksu wysokościowców Alchemia.

W 2010 roku została uhonorowana przez naszą redakcję oraz Targi Kielce Nagrodą im. Kallimacha za wybitne osiągnięcia w sferze edukacji, a w roku 2012 roku była nominowana do nagrody Gdańszczanin Roku.

 

Podaj dalej
Autor: (fran)