Czwartek, 1 czerwca 2023
Wciąż na czele FEP, za rok Sonia Draga

Ricardo Franco Levi zrezygnował z funkcji prezesa Stowarzyszenia Wydawców Włoskich (Associazione Italiana Editori, AIE) i włoskiego komisarza programu gościa honorowego na Międzynarodowych Targach Książki we Frankfurcie w 2024 roku.

Nowy prezes zostanie zostanie wybrany na walnym zgromadzeniu wyborczym zaplanowanym na wrzesień. Ricardo Franco Levi ma pozostać na stanowisku prezesa do czasu wyboru swojego następcy, chociaż jego obecna kadencja – trzecia – zakończyłaby się naturalnie pod koniec czerwca, a statut nie przewiduje czwartej kadencji.

74-letni Levi jest także prezesem Federacji Wydawców Europejskich. Tu nie przewiduje się na razie żadnych zmian w kierownictwie. Przypomnijmy, że zgodnie ze Statutem FEP w 2024 roku prezeską tej organizacji zostanie Sonia Draga, obecnie wiceprezeska.

Jak wskazuje serwis Publishing Perspectives, rezygnacja Ricardo Franco Leviego ma związek z doniesieniami medialnymi, że jego syn Alberto pracuje dla brukselskiej firmy public relations i marketingowej IFC Next, która została wybrana do obsługi programu Włoch jako gościa honorowego na targach we Frankfurcie. Levi skomentował, że praca jego syna w Next nie jest związana z AIE. “IFC Next wygrało przetarg, ponieważ miało najlepszą i najtańszą ofertę”, podkreślił Levi, ale w świetle podejrzeń o możliwy nepotyzm złożył rezygnację.

Do tej pory nie ogłoszono oficjalnie szczegółów włoskiego programu na rok 2024 we Frankfurcie. Tegorocznym gościem honorowym  targów (18-20 października) jest Słowenia.

Przypomnijmy, że Włochy będą także gościem honorowym przyszłorocznych Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie.

Podaj dalej
Autor: ET
Źródło: Publishing Perspectives