Piątek, 19 czerwca 2020
Dostępne fragmenty "Summy technologiae" w interperetacji Macieja Stuhra

W 2021 roku będziemy obchodzić stulecie urodzin Stanisława Lema – pisarza, futurologa i filozofa, którego twórczość rozpala wyobraźnię czytelników na całym świecie. Książki najczęściej tłumaczonego polskiego autora zostały opublikowane w 45 językach w milionach egzemplarzy.

Z okazji jubileuszu uruchomiono specjalną stronę internetową www.roklema.pl zbierane będą wszystkie wydarzenia zaplanowane w związku z 100. rocznicą urodzin Stanisława Lema, zapowiedzi nowych wydań i niepublikowane wcześniej materiały, a także konkursy z nagrodami.

Dla miłośników twórczości pisarza Maciej Stuhr nagrał fragmenty “Summy technologiae” – wielkiego eseju filozoficznego, który wkrótce zostanie wznowiony przez Wydawnictwo Literackie. Premiera reedycji planowana jest na listopad tego roku. Okładkę wznowienia zaprojektował Przemek Dębowski. Książka ukaże się pod patronatem Krakowa Miasta Literatury UNESCO.

„Summa technologiae” miała szczególne znaczenie dla Stanisława Lema, dlatego postanowiliśmy rozpocząć obchody jubileuszowe od przypomnienia tej genialnej książki, a tym samym pokazać, jak znakomitym był Lem filozofem, futurologiem, znawcą nauki. To pierwsza z licznych niespodzianek, które dla czytelników planuje WL. W 2021 roku ukaże się nowa imponująca biografia Lema autorstwa Agnieszki Gajewskiej, przedstawiająca go z nieznanej do tej pory strony oraz specjalna książka o twórczym zderzeniu pisarza z rzeczywistością PRL Wojciecha Orlińskiego. Przygotowujemy także kolejne nowości, w tym coś wyjątkowego dla młodszych czytelników. Oprócz tego liczne wznowienia i dodruki – ponad dwadzieścia tytułów. O wszystkim będziemy stopniowo informować na Roklema.pl.

– deklaruje Jolanta Korkuć, redaktor naczelna WL.

Serwis Roklema.pl jest prowadzony przez portal Lem.pl z udziałem partnerów realizujących lemowskie programy, w tym Wydawnictwa Literackiego, Instytutu Adama Mickiewicza i Krakowskiego Biura Festiwalowego, operatora programu Kraków Miasto Literatury UNESCO.

Podaj dalej
Autor: ET
Źródło: Wydawnictwo Literackie