Wtorek, 27 maja 2003
- W jaki sposób hiszpańskie ministerstwo kultury wspiera książkę? - Państwo podejmuje wiele działań wspierających książkę. Ze środków budżetowych dofinansowywane są duże kampanie promujące czytelnictwo - nie tylko zresztą w Hiszpanii, ale także w Ameryce Łacińskiej, w której nasi wydawcy sprzedają bardzo dużo książek. Zresztą to nawet nie jest eksport z Hiszpanii, bo większość naszych wydawnictw ma w Ameryce swoje oddziały lub spółki zależne i nakłady tam są drukowane. Połowa produkcji naszych wydawnictw odbywa się poza granicami kraju. Jest to chyba dość nietypowa forma ekspansji kulturalnej, możliwa tylko dlatego, że po obydwu stronach oceanu porozumiewamy się tym samym językiem. Promujemy hiszpańską literaturę w innych krajach - choćby tak jak w Warszawie, poprzez uczestnictwo w Międzynarodowych Targach Książki, ale oczywiście absolutnym priorytetem jest Ameryka Południowa. Wracając do spraw związanych z czytelnictwem, to np. z naszych środków finansowane są telewizyjne kampanie na rzecz czytania. Rolą ministerstwa kultury jest jednak nie tylko promocja książki, ale także inspirowanie różnych wydarzeń czytelniczych oraz pomoc dla bibliotek. We współpracy z władzami samorządowymi finansujemy zakupy nowych księgozbiorów dla …
Wyświetlono 25% materiału - 171 słów. Całość materiału zawiera 686 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki