Wtorek, 18 września 2001
– Dlaczego konsorcjum Polskie Książki Edukacyjne przegrało rywalizację z Polskim Towarzystwem Edukacyjnym? Obydwie firmy znalazły się na krótkiej liście inwestorów, z którymi MSP prowadziło negocjacje. – Nie byliśmy w stanie zaproponować kwoty 330 mln zł wraz z pełnymi gwarancjami dla załogi przez okres 5 lat.– Czy nie wie pan dlaczego MSP unieważniło poprzedni przetarg? – O to należy zapytać byłego ministra. Ja nie znajduję żadnego racjonalnego wytłumaczenia.– Czy dla WSiP najlepszym partnerem nie byłby inwestor branżowy – taki jak Pearson? – Z czyjego punktu widzenia? Nie ma czegoś takiego jak interes WSiP. Jest interes właścicieli spółki i ewentualnie interes jej załogi. W czym lepszy jest Pearson Education od polskiego podmiotu? Proponował kwotę za spółkę o ok. 100 mln zł niższą, żadnych poważniejszych gwarancji socjalnych dla ponad 400 pracowników WSiP i nic ponadto. Z punktu widzenia Skarbu Państwa – właściciela spółki – sprzedano 85 akcji firmy za najwyższą z możliwych cen. Takich pieniędzy nie proponował zarówno Pearson, WSOY, Folens czy Agora. Z punktu widzenia załogi WSiP nie mogło być lepszego rozwiązania – 5 lat gwarancji zatrudnienia i utrzymanie wszelkich rozdętych przywilejów socjalnych, płacowych itp. …
Wyświetlono 25% materiału - 183 słów. Całość materiału zawiera 732 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się