Czwartek, 15 marca 2018
Co 1,5 sekundy ktoś na świecie otwiera cyfrową bibliotekę
Loga Biblioteki Narodowej i Polony Jak dotąd udostępniono w niej ponad 2,18 mln obiektów cyfrowych, w tym: książek, czasopism, rękopisów, map, nut, druków ulotnych, fotografii, pocztówek, grafik i rysunków. Aż 1,33 mln spośród nich posiada warstwę tekstową (OCR), co umożliwia przeszukiwanie ich treści. Rozwój w POLONIE W 2017 roku w POLONIE znalazło się ponad pół miliona nowych obiektów, z czego aż 274 943 zostały zdigitalizowane w ramach realizowanego przez Bibliotekę Narodową i Bibliotekę Jagiellońską projektu Patrimonium, największego projektu digitalizacyjnego w Polsce. Każdego dnia w 2017 roku w POLONIE pojawiało się średnio 1500 nowych obiektów cyfrowych. Kiedy w październiku bibliotekarze cyfrowi udostępnili dwumilionowy obiekt w POLONIE, wdrożono także zmodernizowaną wersję serwisu, w której udostępniono szereg nowych funkcjonalności. Wśród nich warto wymienić: - panel służący wyświetlaniu prasy, umożliwiający nawigację po numerach czasopism za pomocą wygodnego kalendarza, - usprawniony system wyszukiwania, - tworzenie …
Wyświetlono 25% materiału - 140 słów. Całość materiału zawiera 563 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się