Wtorek, 20 sierpnia 2019
Zniżki i korzyści za abonament

19 sierpnia Empik uruchomił program Empik Premium. Płacąc stały abonament, klienci otrzymają rabaty, darmowe dostawy i dostęp do specjalnych ofert. „To pierwsza tego typu usługa w Polsce, oferująca tak szeroki zakres korzyści, dostępnych zarówno w kanale online, jak i offline” – stwierdził w rozmowie z Business Insider Polska Piotr Frankowski, szef projektu Empik Premium.

Koszt usługi Empik Premium to 9,99 zł miesięcznie. Abonament na pół roku kosztuje 49,99 zł (8,33 zł na miesiąc), a za rok 79,99 zł (6,67 zł miesięcznie). W zamian użytkownicy Empik Premium zyskają trzy kategorie benefitów. Po pierwsze rabaty:
– 15 proc. zniżki w salonach Empiku na wszystkie książki (bez podręczników), płyty z muzyką i filmami czy artykuły papiernicze
– 20 proc. rabatu w sklepie internetowym Empik.com na wybrane artykuły (m.in. książki, muzyka, film, zabawki, elektronika)
– tzw. opcja cashback (stacjonarnie jaki w sieci), czyli zwrot 3 proc. środków za każdy zakup, które będzie można przeznaczyć na kolejne zakupy w Empik.com, przy czym maksymalny wymiar zwrotu w skali miesiąca to 50 zł.

Po drugie, klienci Empik Premium nie będą płacić za dostawę za pomocą kuriera, Poczty Polskiej, do stacji Orlenu i Paczkomatów InPostu, przy zakupach o wartości powyżej 40 zł (dla wszystkich klientów dostawa jest bezpłatna od 200 zł).
Trzecia grupa benefitów wiąże się z szeroko pojętą ofertą kulturalną i innymi markami, nie tylko należącymi Empiku. Posiadanie abonamentu Empik Premium pozwoli bezpłatnie korzystać z części e-booków i audiobooków dostępnych w usłudze Empik Go.
„Około połowa tytułów, które są najchętniej słuchane i czytane będzie dostępna w Empik Premium bez dodatkowych opłat” – deklaruje Piotr Frankowski.

W kampanii reklamowej usługi występuje piosenkarka Monika Brodka.