Piątek, 19 grudnia 2014
Darmowy dostęp do publikacji naukowych
W czwartek 18 grudnia prof. Małgorzata Omilanowska, minister kultury i dziedzictwa narodowego, wspólnie z dr. Tomaszem Makowskim, dyrektorem Biblioteki Narodowej, zainaugurowali projekt ACADEMICA (https://academica.edu.pl/) – innowacyjny system elektronicznych wypożyczeń, umożliwiający bezpłatny dostęp do setek tysięcy publikacji naukowych z każdej biblioteki w Polsce.  - To dla nas ważny dzień, który zmienia jakość polskiej nauki – stwierdziła min. Małgorzata Omilanowska. Jestem w szczęśliwej sytuacji, bo jako minister nadzoruję Bibliotekę Narodową, ale jestem tez naukowcem związanym z Uniwersytetem Gdańskim – dodała pani minister. Wyjaśniła następnie, że „nowy system stanowi dostęp do literatury, jednak posiada ograniczenia wynikające z prawa autorskiego”. Działa tak, jak w przypadku papierowych egzemplarzy obowiązkowych, których po dwa trafiają do Biblioteki Narodowej, co oznacza, że jednocześnie jest dostępny w Polsce na dwóch komputerach.  W …
Wyświetlono 25% materiału - 123 słów. Całość materiału zawiera 494 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się