środa, 28 lutego 2024
Bezpłatne wejścia m.in. dla bibliotekarzy i księgarzy

Ruszyła rejestracja uprawniająca pracowników oświaty, bibliotekarzy, księgarzy i grupy szkolne do wstępu wolnego na Targi Książki i Mediów VIVELO na PGE Narodowym w Warszawie (16-19 maja).

Uruchomiono także zapisy na wydarzenia skierowane do kadry pedagogicznej i grup szkolnych oraz bibliotekarzy i księgarzy.

Jak zapowiada organizator, powstanie strefa #Edukacja, której program obfitował będzie w warsztaty, konferencje, panele, spotkania czy fascynujące gry targowe.

– Naszym celem jest stworzenie na terenie Targów Książki i Mediów VIVELO nowatorskiego forum dyskusyjnego. Wykorzystamy potencjał PGE Narodowego i zaadaptujemy przestrzeń największego stadionu w kraju tak, aby i bibliotekarze i kadra pedagogiczna mieli komfortową przestrzeń na międzynarodowym poziomie do debatowania i wymieniania poglądów. Strefę #Edukacja uszyliśmy na miarę również pod uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych i ich nauczycieli, którzy często są przewodnikiem wyznaczającym drogę w gąszczu nadmiaru informacji i galopującej cyfryzacji – mówi Irma Tomaszewska, dyrektor generalna Targów Książki i Mediów VIVELO.

Pracownikom oświaty przysługuje wstęp wolny przez wszystkie cztery dni Targów po wcześniejszej rejestracji. Ponadto wstęp wolny przysługuje również grupie dzieci/młodzieży oraz opiekunom. Dodatkowo każdy uczeń otrzyma rodzinny bilet wstępu na cały czterodniowy okres trwania targów.

Rejestracja pracowników oświaty i grup szkolnych uprawniająca do wstępu na teren targów prowadzona będzie wyłącznie drogą elektroniczną, za pomocą formularza: https://vivelo2024.exposupport.pl/bookstore/register

Zapisy na wydarzenia w strefie #Edukacja prowadzone będą do dnia 15 kwietnia lub do wyczerpania limitu miejsc.

Szczegóły dotyczące zapisów oraz dokładny program strefy #Edukacja dostępny jest pod adresem: https://vivelo2024.exposupport.pl/program-edukacja

Przykładowe wydarzenia strefy #Edukacja:

  • Warsztaty dla uczniów szkół ponadpodstawowych „WARSZTATOWNIA YoungAdult”, organizator – Empik Go
  • „Edukacja outdoorowa” – konferencja z udziałem Ambasadora Finlandii
  • Warsztaty dla uczniów szkół podstawowych „Kulisy powstania książki” z udziałem Katarzyny Bereniki Miszczuk, organizator – Wydawnictwo Mięta
  • Wykład dla nauczycieli poprowadzony przez dr Marzenę Żylińską „Najpierw człowiek – potem uczeń. Autentyczne relacje fundamentem dobrej szkoły”, organizator – Wydawnictwo Dobra Literatura

Program strefy #Edukacja powstał przy współpracy m.in. z: Empik Go, Biblioteką Narodową, Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Ośrodkiem Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerowych w Warszawie, Biblioteką Pedagogiczną, Polską Sekcją IBBY.

Podaj dalej
Autor: ET