Wtorek, 24 stycznia 2023
Po dwóch latach wydarzenie wraca do tradycyjnego terminu

Zarząd Stowarzyszenia Wydawców Katolickich zachęca do udziału – w charakterze wystawcy – w tegorocznych, XXVIII Targach Wydawców Katolickich.

W tym roku Targi będą odbędą się w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie w normalnym, tradycyjnym terminie, w dniach 20 – 23 kwietnia.

– Naszą imprezą, Targami – Świętem Dobrej Książki – włączamy się w realizację hasła Roku Duszpasterskiego “Wierzę w Kościół Chrystusowy” oraz w przygotowania i mające odbyć się Światowe Dni Młodych Lizbona 2023 pod hasłem “Maryja wstała i poszła z pośpiechem”. Pragniemy również włączyć się w Rok Apelu Jasnogórskiego (70-lecie powstania), a także w Rok Mikołaja Kopernika oraz Rok Jana Matejki, aby przypomnieć ich postacie oraz zasługi, a także postawę obywatelskiej służby narodowi, na stałe obecne w naszej społecznej świadomości, stanowiące jednocześnie żywy dowód zasług Polski i Polaków dla świata. W sposób szczególny w obliczu trwającej wojny na Ukrainie włączamy się w modlitwę o pokój na całym Świecie, ale w szczególności w Ukrainie i na naszej granicy wschodniej – informuje ks. Roman Szpakowski sdb, prezes zarządu Stowarzyszenia Wydawców Katolickich.

Wchodzące w skład programu towarzyszącego spotkania autorskie, promocje książek, dyskusje panelowe oraz wystawy odbędą się w salach Zamku Królewskiego, a także namiotach ustawionych tuż przed Arkadami Kubickiego.

Jednym z kluczowych elementów targowych wydarzeń będzie finał 26. edycji Nagrody Stowarzyszenia Wydawców Katolickich Feniks. Wręczenie Nagrody za rok 2023 odbędzie się 22 kwietnia w Katedrze Polowej Wojska Polskiego (Warszawa, ul. Długa 13/15). W tym samym czasie uhonorowani zostaną również laureaci Nagrody Mały Feniks, która skierowana jest do instytucji i osób promujących wartościowe książki.

– Chcielibyśmy, aby formuła imprezy z natury targowa, wzbogacona została różnorodnymi wydarzeniami towarzyszącymi. Zachęcamy więc do przygotowania spotkań promocyjnych, jak i autorskich. To od nich w dużej mierze zależeć będzie jak XXVIII Targi Wydawców Katolickich będą postrzegane przez media i odwiedzających, a ostatecznie będą zachęcały tych ostatnich do odwiedzenia sal targowych – komentuje ks. Roman Szpakowski.

Wszystkie materiały Targowe – formularze zgłoszeniowe – i inne informacje znajdują się na stronie www.swk.pl

Zachęcamy do śledzenia naszego kalendarium targów i festiwali: 👉https://rynek-ksiazki.pl/kalendarium-targow/

Podaj dalej
Autor: ET
Źródło: SWK