Piątek, 12 maja 2023
W ofercie hity z Wattpada i TikToka

Wydawnictwo Czarna Owca stworzyło nowy imprint poświęcony literaturze Young Adult – SeeYA.

– SeeYA powstało z potrzeby wydawania wartościowych książek dla młodzieży i młodych dorosłych, ale też zapewnienia im świetnej rozrywki – przekazała „Bibliotece Analiz” Anna Bukowska, kierownik działu marketingu i PR w wydawnictwie Czarna Owca.

Jak zapowiada: – Książki wydawane pod brandem SeeYA będą poruszać kwestie związane z wchodzeniem w dorosłość, ale nie tylko: relacje z rodziną i przyjaciółmi, odkrywanie własnej tożsamości i seksualności, wybór drogi życiowej, odnajdywanie się w społeczeństwie, radzenie sobie z problemami czy chorobami. Mają też zapewnić humor i dobrą zabawę. Planujemy wydawać wszystkie gatunki i rodzaje, od fantastyki po romanse, od retellingów klasyki, poprzez fluffy i hurt/comfort, do humorystycznych przygodówek. Wszystko, co przykuje naszą uwagę, rozbawi, okaże się wartościowe – sprawi, że będziemy chcieli to czytelnikom pokazać.

Przypomnijmy, że Wydawnictwo Czarna Owca ma jeszcze dwie inne marki wydawnicze – ToTamto (dla najmłodszych czytelników) i Echa (imprint literacki z literaturą zagraniczną).

Premiera pierwszego tytułu jeszcze w maju. To hit z Wattpada, gdzie uzyskał 1,6 mln wyświetleń. „Mallaroy” to przygodowa, pełna humoru historia o szkole magii, opowieść o niezwykłych bliźniaczkach. Na barki zmiennokształtnej Alei spadnie obowiązek ratowania całego rodzaju, Erin będzie zaś musiała w sekrecie zająć jej miejsce w tajemniczym Mallaroy. Trudniejsze od nauki okaże się jednak opanowanie pragnienia pocięcia lidera wampirzej elity piłą mechaniczną… a to dopiero początek kłopotów.

Powieść została jednak przeredagowana przez autorkę, więc i dla dawnych fanów szykują się niespodzianki. Ze względu na objętość została podzielona na trzy tomy – kolejnych części wyczekujcie już latem i jesienią.

W czerwcu ukaże się książka Becky Albertalli „Kate in waiting”.

Kate i Anderson to nierozłączni przyjaciele, problem pojawia się jednak, gdy oboje zakochują się w tym samym chłopaku. Czy ich relacja przetrwa tę próbę? Książkę dodatkowo polecamy fanom musicali – próby do spektaklu są tu istotnym wątkiem.

Lipiec przyniesie romans na wakacje, „Never been kissed”.

Pomiędzy Wrenem, studentem filmoznawstwa, a jego byłym przyjacielem, Dedrickiem. Wren skończył dwadzieścia dwa lata i nigdy się nie całował ani nie miał chłopaka. Po przyjęciu urodzinowym wstawiony wysyła maile do swoich byłych obiektów westchnień. Część nie dociera do adresatów, Dedrick jednak nie tylko czyta wiadomość, ale również na nią odpisuje… Nie do końca pomaga to jednak przełamać wyczuwalne pomiędzy chłopakami napięcie. Dedrickiem targają wątpliwości co do swojej orientacji, Wren natomiast zastanawia się, czy wyznać, że jest demiseksualny.

 

 

Na sierpień zapowiadany jest kolejny tom „Mallaroy”.

Wrzesień będzie poważniejszy. Wydane w tym miesiącu „A Strange and Stubborn Endurance” to przygodowa i polityczna historia z wątkiem traumy, realizująca motyw hurt/comfort. Velasin, syn wpływowego lorda, musi zawrzeć małżeństwo polityczne. Poselstwo, widząc jego opory, proponuje, aby zamiast niedoszłej narzeczonej poślubił jej brata. Jego przyszły mąż nie wie jednak, że Velasin zmaga się z traumą na skutek gwałtu – dodatkowo w jego własnym kraju nie dzieje się najlepiej. Ktoś próbuje przejąć władzę, a jego małżonek nie jest w dobrym stanie psychicznym…

W październiku ukaże się hit TikToka, „Payback’s a Witch”, opowieść o Emmeline Harlow, dziedziczce starożytnego rodu czarownic. Emmeline powraca do rodzinnego Thistle Grove, które opuściła przed laty po bolesnym rozstaniu z chłopakiem. Wraz z Garethem Blackmore’em porzuciła też magię, i tak nigdy niebędącą jej mocną stroną. Nadchodzi jednak turniej wiedźmich rodów, mający wyłonić rządzącego miastem, a Harlowowie zawsze pełnili w nim funkcję arbitrów. Po spotkaniu z Linden, przyjaciółką z dzieciństwa, oraz piękną i inteligentną Talią, Emmeline odkrywa, że Gareth ją okłamał. Czy położą kres dominacji Blackmore’ów?

A w listopadzie kolejny tom „Mallaroy”.

Podaj dalej
Autor: ET