środa, 10 kwietnia 2024
Claude Monet, Vincent van Gogh, Paul Gauguin, Leonardo da Vinci...

Seria „Malarze Świata” od Wydawnictwa Dragon przedstawia najwybitniejszych przedstawicieli malarstwa polskiego i światowego, począwszy od najwcześniejszych przykładów, aż po współczesność.

 

Książki, których liczba planowana jest na co najmniej kilkanaście, będą mieć charakter albumowy i znajdą się w nich reprodukcje najważniejszych prac opisywanych artystów. Cykl rozpoczyna się od takich malarzy jak: Claude Monet, Vincent van Gogh, Paul Gauguin, Leonardo da Vinci, Rafael Santi, Caravaggio, Henri de Toulouse-Lautrec,  Gustav Klimt, a wkrótce ukażą się kolejne postaci ze świata sztuki. Nie zapominając oczywiście o najwybitniejszych przedstawicielach malarstwa polskiego. Opisując malarzy, będących reprezentantami wielu stylów i kierunków malarskich, seria będzie stanowić również kompendium niezbędnej wiedzy o dziejach tej dziedziny sztuki. Książki są adresowane do szerokiego kręgu odbiorców.

 

Vincent van Gogh

Oprawa: Twarda
Format: 206 x 283 mm
Objętość: 96 stron

Twórczość Vincenta van Gogha od lat fascynuje unikalnym stylem pełnym intensywnych kolorów i ekspresyjnych pociągnięć pędzla. Wybuchowy charakter artysty odzwierciedlają niezwykłe obrazy, spośród których Gwiaździsta noc czy Słoneczniki stały się ikonicznymi dziełami w historii sztuki. Książka pozwala zanurzyć się w artystycznej wizji świata stworzonego przez jednego z najważniejszych mistrzów malarstwa i próbuje odpowiedzieć na pytanie: jaki człowiek kryje się za płótnami, które znamy.

 

Claude Monet

Oprawa: Twarda
Format: 206 x 283 mm
Objętość: 96 stron

Delikatne gradacje światła i kolorów oraz swobodne pociągnięcia pędzla – oto nowatorski styl Claude’a Moneta, mistrza i prekursora impresjonizmu. Jego dzieła, m.in. Impresja, wschód słońca, Katedra w Rouen czy Nenufary, zapoczątkowały rewolucję w malarstwie. Książka inspiruje do odkrywania obrazów stworzonych przez tego genialnego artystę.

 

 

Leonadro da Vinci

Oprawa: Twarda
Format: 206 x 283 mm
Objętość: 96 stron

Twórczość Leonarda da Vinci – artysty, konstruktora i myśliciela – inspirowały i nadal inspirują kolejne pokolenia. Geniusz renesansu, jak często go zwano, łączył sztukę z nauką i pozostawił niezwykłe dziedzictwo, czego wyrazem jest nie tylko „najsłynniejszy obraz świata” – Mona Liza. Książka przedstawia świat Leonarda da Vinci: ukazuje szeroki kontekst kulturowy epoki, w której przyszło mu tworzyć, oraz przedstawia wszystkie najważniejsze dzieła artysty.

 

Paul Gauguin

Oprawa: Twarda
Format: 206 x 283 mm
Objętość: 96 stron

Niektórzy nazywają go królem nowoczesnego malarstwa, inni twierdzą, że był najwybitniejszym malarzem przełomu XIX i XX wieku. Jego dzieła zachwycają ludzi na całym świecie. Wiele z nich uznawanych jest za obsceniczne. Tak samo jak życiorys artysty. Książka, zawierająca reprodukcje wszystkich najważniejszych obrazów Paula Gauguina, ukazuje wpływ artysty na rozwój sztuki, ale też mierzy się z jego życiowymi wyborami, które dziś wzbudzają tyle kontrowersji.

Albumy z serii MALARZE ŚWIATA zamówisz tutaj: https://tiny.pl/drm4g

 

Podaj dalej
Autor: Wydawnictwo Dragon