Piątek, 17 listopada 2023
Finał 9. edycji konkursu „Piórko 2023"

Książka „Sernik z kamieniami” dostępna jest już w sklepach sieci Biedronka. Opowieść autorstwa Joanny Czarny, zilustrowana przez Aleksandrę Lipkę, zwyciężyła w 9. edycji konkursu „Piórko 2023. Nagroda Biedronki za książkę dla dzieci”.

Publikacja dostępna jest w cenie 14,99 zł.

– Historia, która trafia w Państwa ręce to doskonała pozycja również dla tych, którzy uważają, że czytanie książek nie jest najbardziej fascynującą czynnością. Jestem przekonana, że zmienią zdanie, bo autorka serwuje przygodę na miarę Robinsona, doprawia ją współczesnym humorem, ale daje jej też cenne wnętrze, które z troską zawija w fabułę – nadzieję, że wszystko może się zdarzyć, nawet gdy zupełnie nic na to nie wskazuje. Chłopiec, który może okazać się bliski wielu dzieciom, które nie czują się komfortowo w grupie rówieśniczej i chętniej niż na przyjęciu, spędzają czas we własnym pokoju, okazuje się bohaterem. Mam nadzieję, że ta historia doda odwagi i otuchy tym czytelnikom, którzy jej potrzebują, w innych obudzi refleksję, a u wszystkich wywoła ogromny uśmiech na twarzach i poczucie przyjemnie spędzonego czasu – mówi Agnieszka Karp-Szymańska, przewodnicząca kapituły w kategorii tekst, CzasDzieci.pl.

Dotychczas Biedronka przekazała już łącznie 1,8 mln zł. Sprzedano już do ponad 500 tys. egz.
W sklepach Biedronka dostępne będą też książki z poprzednich edycji: „Szary Domek” Katarzyny Szestak, ilustrowany przez Natalię Jabłońską (2015), „Nieustraszony Strach na Wróble” Grzegorza Majchrowskiego z ilustracjami Marii Giemzy (2017), „O Malwinie i tajemnicy dziadka piwnicy” Agnieszki Syczyło, ilustrowanej przez Magdalenę Starowicz (2020), „Fabryka marzeń” Justyny Woźniak z ilustracjami Aleksandry Badury (2021) oraz „Brerep” Soni Miniewicz, ilustrowana przez Silvię Pizzati (2022). Wszystkie książki można nabyć za 14,99 zł za egz.

– Za nami 9 edycji konkursu „Piórko”, którego tegorocznym zwieńczeniem jest wydanie świetnej książki „Sernik z kamieniami”. Zanim ogłosimy dziesiątą, jubileuszową, edycję polecamy jednak ukrytą pod przewrotnym tytułem niezwykłą historię młodego, odważnego bohatera, która dzięki dynamicznym ilustracjom przeniesie czytelników w zupełnie inne, ekscytujące miejsca. Jesteśmy przekonani, że czytanie ma przyszłość, a codzienne zakupy w Biedronce są idealnym momentem do wzbogacenia swojej biblioteczki – mówi Arkadiusz Mierzwa, członek Kapituły Nagrody, dyrektor ds. komunikacji sieci Biedronka.

Podaj dalej
Autor: ET