Wtorek, 22 czerwca 2004
Ustawa o książce Silna reprezentacja - pierwsze podejście 25 czerwca w Krakowie dojdzie do pierwszego spotkania grupy, która ma dyskutować nad sensem i ewentualnym kształtem ustawy o książce. Zapisu kontrowersyjnego, budzącego wiele emocji, o czym można było się przekonać podczas dyskusji na ten temat na MTK. Na rozesłane po targach zaproszenie Doroty Malinowskiej-Grupińskiej odpowiedziało liczne grono branżowców. Prezes PIK w informacji rozesłanej do uczestników spotkania napisała: "Proponuję następujący harmonogram prac: Spotkanie 25 czerwca, godzina 10.00, Kraków, siedziba wydawnictwa Znak. Naszym celem będzie określenie celu prac nad ustawą i skutków, które mają zostać osiągnięte. Myślę, że uda nam się ustalić szczegółowy harmonogram prac i ich budżetowanie. Równolegle będziemy zdobywali wiedzę na temat istniejących rozwiązań w innych krajach (zarówno tych, które działają na podstawie ustaw, jak i tych bez ustaw) - prace już się rozpoczęły, część materiałów posiadamy (Biuro PIK roześle państwu wszystkie materiały na ten temat, które są w naszym posiadaniu), kolejne otrzymaliśmy i są w tłumaczeniu w IK, Andrzej Nowakowski podczas spotkania na targach zadeklarował zorganizowanie spotkania z przedstawicielami kraju przeciwnego ustawie (proponowałabym Szwecję). Stworzenie dokumentu stanowiącego analizę stosowanych rozwiązań, który stałby się wraz z założonymi celami materiałem do dyskusji (portal internetowy, Biblioteka Analiz, strony PIK). Przeprowadzenie dyskusji branżowej. Opracowanie tez do ustawy. Przedstawienie tez do dyskusji. Głosowanie na Walnym PIK rekomendacji do opracowywanej ustawy - marzec 2005." Dodatkowo Dorota Malinowska -Grupińska zadeklarowała, że poruszy temat ustawy o książce na najbliższym spotkaniu Sekcji Wydawców, które odbędzie się 23 czerwca. *** Na liście osób, które spotkają się w Znaku nie ma m.in. kilku osób, które bardzo aktywnie dyskutowały podczas targów. Michał Szewielow początkowo optował za przyjęciem umowy branżowej i był przeciw regulacjom ustawowym - - Natychmiast oddajemy …
Wyświetlono 25% materiału - 276 słów. Całość materiału zawiera 1104 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się