Piątek, 30 września 2022
Tydzień Głośnego Czytania w Biedronce

Silvia Pizzati została zwyciężczynią etapu ilustracyjnego konkursu „Piórko 2022. Nagroda Biedronki za książkę dla dzieci”. Otrzymała nagrodę wysokości 100 tys. zł za ilustracje do książki “Brerep”.

Autorką tekstu jest Sonia Miniewicz, która wcześniej również otrzymała 100 tys. zł.

Laureatka na co dzień zajmuje się projektowaniem graficznym. Ilustrowanie książek było jej marzeniem od lat – w końcu się udało. Silvia Pizzati urodziła się w Mediolanie, ale wychowała w Polsce. Zawsze zapełniała zeszyty szkicami, nawet wtedy, kiedy nie powinna. Od dzieciństwa fascynowały ją filmy animowane i baśnie.

Tegoroczna edycja konkursu “Piórko” cieszyła się dużym zainteresowaniem.

– W pierwszym etapie konkursu nadesłano 3257 tekstów. Natomiast w drugim etapie, etapie ilustracyjnym, zgłosiło się 4063 osoby – mówił Arkadiusz Mierzwa, członek kapituły Nagrody, przedstawiciel sieci Biedronka.

– Ilustrowanie to moja pasja i chciałabym się tym zajmować profesjonalnie. Zawsze chciałam ilustrować książki, tylko nie wiedziałam gdzie zacząć. Myślę, że konkursy to właśnie taka okazja. A teraz mam czym się pochwalić w portfolio – powiedziała “Bibliotece Analiz” Silvia Pizzati. I dodała: – Moje prace można zobaczyć na Instagramie i na portalu Behance.

Tegoroczna zwycięska książka „Brerep” będzie dostępna wyłącznie w sklepach sieci Biedronka od połowy listopada.
Łączna pula przekazanych nagród w konkursie osiągnęła 1,6 mln zł. W ramach siedmiu edycji konkursu sprzedanych zostało już ponad 420 tys. egzemplarzy książek.

Tydzień Głośnego Czytania w Biedronce

Sieć Biedronka postanowiła przedłużyć przypadający na 29 września Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania i po raz drugi zorganizować Tydzień Głośnego Czytania w Biedronce.
Od 29 września do 5 października podczas zakupów klienci Biedronki będą mogli usłyszeć fragmenty zwycięskiej historii „Brerep” w interpretacji dziennikarki Radia Eska, Kamili Ryciak oraz aktora Wiktora Zborowskiego, który jest również jurorem konkursu „Piórko”.

– Tydzień Głośnego Czytania to okazja do przypomnienia wszystkim zabieganym jak ważne jest czytanie książek. W tym roku zapraszamy do wysłuchania fragmentów historii zbuntowanej żaby, która wzgardziła królewskim życiem, bo zwyczajnie było ono w sprzeczności z jej planami na przyszłość. Jestem przekonany, że słuchając jej przygód podczas zakupów, wszyscy momentalnie przeniesiemy się w świat magii, nie mogąc się doczekać kiedy zwycięska książka będzie w sprzedaży – mówi Arkadiusz Mierzwa, członek Kapituły Nagrody, przedstawiciel sieci Biedronka.

Autor: ET